Постачальник масла для закладів освіти Кропивницького направив ЗМІ результати судової експертизи харчових продуктів для спростування інформації прокуратури про їх неналежну якість. Згідно з висновками експерта Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, відібрані під час обшуків поліцією зразки масла “Селянського” торгової марки “Зелений хутір”, що виробляє ПрАТ “Хмельницька маслосирбаза”, відповідають вимогам ДСТУ та не містять рослинних жирів. Отже, як заявляє постачальник, зазначена продукція, не може бути спредом, як ішлося в повідомленні Кіровоградської обласної прокуратури від 27 лютого нинішнього року. Копія висновку експерта є у розпорядженні редакції “Без купюр”.
ПЕРЕДІСТОРІЯ
Як повідомляло наше видання, на початку року Кіровоградська обласна прокуратура оприлюднила інформацію про те, що директора кропивницького підприємства ТОВ “ОПТТОРГ-К” підозрюють у заволодінні бюджетними коштами, шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану (ч.4 ст.191 КК України). Хоча, як з’ясувалося, саме кримінальне провадження відкрите ще задовго до оголошення воєнного стану – у 2020 році.
За інформацією прокуратури, підприємець за договором з Управлінням освіти міської ради поставив освітнім закладам замість масла спред виробництва ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза» і нажився на 200 тисяч гривень.
Але директор ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза» Сергій Сакін, у якого кропивницьке підприємство закуповувало масло, виступив проти заяви правоохоронців щодо якості продукції.
“На заводі діють внутрішня та зовнішня система перевірки стандартів якості. Кожна партія нашої продукції проходить спочатку перевірку у внутрішній лабораторії заводу, також раз на кілька місяців ми замовляємо незалежні експертизи для того, щоби на 100% бути впевненими у якості наших виробів. Дуже прикро, що наш завод став заручником ситуації, коли Національна поліція має претензії до одного з наших оптових покупців, компанії ТОВ «ОПТТОРГ-К». Але ми не погоджуємося зі звинуваченнями у постачанні продукції неналежної якості”, – зазначив керівник.
На підтвердження компанія оприлюднила результати експертиз партії продукції, відвантаженої ТОВ “ОПТТОРГ-К”, яку провели Держпродспоживслужба та ДП «Хмельницькстандартметрологія». Обидві підтверджують відповідність продукції ДСТУ.
Сергій Сакін пообіцяв, що позиватиметься до прокуратури з метою захисту честі та ділової репутації, а також висловив готовність до повторних експертиз і оприлюднення їх результатів для ЗМІ і громадськості.
ЩЕ ОДНА ЕКСПЕРТИЗА НА КОРИСТЬ ВИРОБНИКА
Висновки чергової експертизи на користь виробника, проведеної Київським НДІСЕ, датовані 24 червням.
Так, згідно з Державними стандартами України, масло вершкове виробляється тільки з коров’ячого молока або продуктів його перероблення, або з молока і продуктів перероблення з рівномірно розподіленою у жировому середовищі вологою і сухими знежиреними речовинами. Воно має специфічний вершковий смак і запах, а також пластичну консистенцію при температурі 12 (+ 2) С° і вміст молочного жиру не менше ніж 61,5%.
У висновку експертизи вказано, що масова частка жиру в наданому на дослідження зразку масла солодковершкового “Селянське 73%” торгової марки “Зеленіний хутір” виробництва ПрАТ “Хмельницька маслосирбаза”, отриманого 21 лютого 2024 року в ході обшуку виробничих потужностей підприємства, -становить 73%.
Дослідження показало, що зразок масла не містить немолочних жирів та відповідає вимогам ДСТУ 4399:2005 “Масло вершкове. Технічні умови”.
У висновку також зазначається, що підставою для проведення експертизи є ухвала слідчого судді Кіровського районного суду Олексія Галагана від 16 квітня.
“Без купюр” ознайомився в Єдиному реєстрі судових рішень із цією ухвалою і з’ясував цікаві деталі.
ЩО СТАЛО ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ПОВТОРНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ?
На проведенні чергової експертизи наполягав адвокат підозрюваного підприємця. В обґрунтуванні він зазначає, що сторона обвинувачення, тобто прокуратура, повідомила його підзахисному про підозру в тому числі на підставі висновків судового експерта з недійсним на 2023 рік свідоцтвом про присвоєння кваліфікації.
Він також посилається на нормативні акти, згідно з якими такого виду експертизи та експертної спеціальності як «фізико-хімічна» не передбачено. А також звертає увагу на повністю протилежні висновки ДП «Хмельницькстандартметрологія» й експерта Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз, на якого посилаються правоохоронці, і які стосуються однієї і тієї ж партії продукції.
“З огляду на вищевикладене та враховуючи, що для вирішення питань, які мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, а при цьому існують достатні підстави вважати, що залучений стороною обвинувачення експерт внаслідок відсутності у нього необхідної кваліфікації за відповідною експертною спеціальністю надав неправильний висновок, сторона захисту звертається до слідчого судді з клопотанням про проведення експертизи”, – наведено цитату з клопотання адвоката в ухвалі суду.
СЛОВО ЗА ПРОКУРАТУРОЮ
Тому суддя задовольнив клопотання сторони захисту і призначив експертизу, результати якої, як видно, суперечать інформації прокуратури й свідчать на користь продукції ТМ “Зелений хутір” Хмельницької маслосирбази.
Але слідство триває і зважаючи на резонанс, “Без купюр” і надалі інформуватиме про цю справу. А також звернеться за коментарем до правоохоронців.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: