У Кропивницькому відбулось вимушене “продовження” серпневої педагогічної конференції.
Так, у міськвиконкомі організували зустріч батьків, директорів шкіл та влади міста, яка назріла з вранішнього протесту представниць Батьківської ради, про яку писав «Без купюр».
Під час зібрання міський голова Кропивницького Андрій Райкович заявив директорам шкіл, аби в навчальних закладах перестали збирати кошти з батьків.
“З 2016 року ми спостерігаємо різке збільшення фінансування шкіл. Зараз майже в 2 рази збільшили фінансування шкіл. Звісно, хотілося б щоб процес переоснащення шкіл відбувався швидше. Я вимагаю припинення залучення батьківських коштів”, – звернувся до директорів шкіл очільник міста.
Мер також пригрозив звільненням тим, хто не розуміє, що у міському бюджеті достатньо коштів на фінансування шкіл.
Начальниця управління освіти Лариса Костенко отримала доручення роз’яснити батькам особливості організації цьогоріч позашкільної освіти.
Євгенія Захарченко, мама двох дітей, зачитала перелік вимог Батьківської ради до чиновників. Зокрема – забезпечити поділ класів, організувати достатню роботу груп продовженого дня, притягнути до відповідальності членів тендерного комітету при управлінні освіти, який провалив закупівлі для потреб Нової української школи.
Член бюджетної комісії, депутат міськради Олег Краснокурський, який прибув на зустріч, висловив позицію щодо можливостей фінансування.
«На сьогодні фінансування освіти здійснюється за рахунок субвенції. Цифра субвенції – 240 мільйонів, але вона не покриває навіть видатків на зарплату педагогам, тому виділено додатково 35 мільйонів з міського бюджету. На групи продовженого дня (ГПД) та поділ класів на українську мову треба 40 млн додатково знайти, таку ж суму треба на виплату зарплат педагогам до кінця року. На те й на те гроші ми не знайдемо, треба обирати», – сказав депутат.
Начальниця управління освіти Лариса Костенко зазначила, що заклади освіти можуть стати автономними. Якщо є бажання закладу – управління готуватиме наказ, і школа перейде на самостійний бухгалтерський облік.
Також Костенко додала, що в перший тиждень вересня управління збиратиме інформацію про те, скільки дітей потребує груп продовженого дня. З урахуванням побажання батьків, кількість ГПД ще регулюватиметься.
На претензії щодо провалу тендерів чиновники відповіли відмовками і вкотре повторили, що почали переговорну процедуру на закупівлю дидактичного матеріалу для НУШ.
Зустріч завершилась складанням меморандуму, який нададуть міському голові.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: