Науковці обережно припускають, що пік летальності від Covid-19 пройдено. Статистика повільно покращується, менше хворих та госпіталізованих. Але попереду Великдень, коли ймовірність зараження зростає.
Згідно з останнім оглядом НАН, Україну чекають гарні новини: пік смертності від коронавірусної хвороби нарешті пройдено, вважають науковці. Такі висновки зроблено після ретельного дослідження статистичних даних.
Антирекордів вже не буде
Науковці обережні у своїх висновках. Заяву про пройдений у першій половині квітня пік смертності від “корони” вони назвали лише попередньою гіпотезою. Але здається, можна сподіватися, що вони не помиляються.
Сумного антирекорду країна досягла 7 квітня, коли було зареєстровано 481 смерть від Covid-19 за добу. Зараз картина менш сумна, бо кількість померлих за даними на Meta.ua повільно скорочується:
- 23 квітня – 434;
- 24 квітня – 392;
- 25 квітня – 231;
- 26 квітня – 195;
- 27 квітня – 432;
- 28 квітня – 441;
- 29 квітня – 387.
Така ж динаміка спостерігається у Східній Європі, зокрема, кількість летальних випадків знизилася у Румунії, Болгарії, Польщі та в Угорщині. А в Україні поступово зменшується також чисельність нових хворих, нових госпіталізацій, зайнятих ліжок тощо.
Чи вдасться зберегти позитивну статистику?
Максим Степанов, очільник МОЗ, 27 квітня оголосив, що третю коронавірусну хвилю країна вже пройшла. Ситуація досягла так званого “плато”, після якого сумні показники повинні зменшитися. Заява базується на основі аналізу основних епідеміологічних показників. Міністр порівняв дані за минулий та позаминулий тижні, та звернув увагу, що:
- на 15 тис. осіб менше захворіло на Covid-19;
- на 3400 скоротилася чисельність госпіталізованих;
- рівень госпіталізації та завантаженості ліжок забезпечених киснем, нормалізувався у всіх областях (виняток – Донецька обл.);
- всюди спадає рівень захворюваності на ковід.
Але чи вдасться Україні зберегти цю позитивну динаміку надалі? Згідно з опитуваннями, біля 90% українців у цю неділю святкуватимуть Великдень, з них 20% збираються йти до церкви. Рік тому після таких самих подій відбулося погіршення ковідної статистики.
Тому медики знову і знову закликають не розслаблятися та продовжувати вживати заходи безпеки: носити маски, мити руки, користуватися дезінфекторами, триматися на відстані один від одного тощо. Поїздки до друзів та рідних краще відкласти на більш безпечні часи.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: