Сьогодні, 25 листопада, під час пресконференції онлайн представники компанії McDonald’s розповіли про свої плани щодо будівництва ресторану мережі в Кропивницькому та відповіли на запитання журналістів та громадськості. Запитання можна було залишати в тому числі на спеціально створеному компанією сайті для жителів Кропивницького, на якому інформують про перебіг підготовчих робіт до будівництва ресторану.
Серед порушених питань, які не висвітлювалися раніше, – як вирішуватиметься проблема скупчення транспорту в центрі міста з появою макдрайву, куди компанія сплачуватиме податки, кому платитиме за оренду земельної ділянки, як поводитиметься з відходами, хто ініціював будівництво в нашому місті.
За словами директора з розвитку McDonald’s в Україні Віталія Стефурака критеріями для вибору місця для ресторану в Кропивницькому були хороша видимість і доступність для пішоходів та автомобілів, наявність зони для розміщення макдрайву. Також достатній трафік людей та автомобілів, проходження юридичного аудиту документів на земельну ділянку. Всім цим вимогам відповідав лише Центральний сквер.
– Це буде один із найсучасніших закладів McDonald’s у світі, з найсучаснішими технологіями, інтер’єрами, трендами, терміналами самообслуговування, “розумною лінією” макдрайву, – зазначив він.
Віталій Стефурак запевнив, що площа ресторану становитиме не більше 10% від загальної площі скверу, що складає 63 сотки. Згідно з проєктом парковка тут не передбачена, а дизайн будівлі вписуватиметься в загальну архітектуру історичної частини міста.
Крім наразі знесених трьох дерев, згідно з попереднім проєктом потрібно буде зрубати ще зо два десятка, але наразі точної кількості сказати не можуть. Натомість обіцяють висадити вдвічі більше дерев діаметром від 20 сантиметрів і 5-7 метрів у висоту, а також вічнозелені види рослин, які прикрасять територію взимку.
Він окремо зупинився на екологічному аспекті діяльності компанії. За його словами, остання зокрема займається переробкою сміття, а випари від приготування їжі фільтруються та використовується для інших потреб закладів харчування.
Щодо ймовірності заторів, то у компанії не виключають, що така ситуація можлива перші кілька тижнів після відкриття закладу швидкого харчування в зв’язку з підвищеним інтересом до нового ресторану. Однак у подальшому обіцяють, що коли ажіотаж спаде, ситуація з заторами врегулюється, оскільки макдрайв передбачає дуже швидке обслуговування протягом 120 секунд.
Демонтовані наразі у сквері лавки та інше майно, як зазначив представник орендаря земельної ділянки Дмитро Костишин, передали комунальному підприємству “Благоустрій” для подальшого використання в місті.
За словами представників компанії, будівництво ресторану ініціювали самі містяни, які ще в 2017 році зверталися з відповідною петицією.
На запитання жителів міста щодо податків, представники компанії повідомили, що бюджет Кропивницького передусім отримуватиме податок із доходів фізичних осіб. Оскільки мова йде про створення щонайменше 100 робочих місць, переважно для молоді, самим McDonald’s, а також додатково партнерами, які надаватимуть послуги компанії. Загалом було озвучено про створення 150 робочих місць.
Віталій Стефурак висловив сподівання, що працевлаштована молодь з часом поповнить й управлінську ланку ресторану.
Відповідаючи на запитання щодо того, кому компанія платитиме кошти за оренду земельної ділянки, місту чи фірмі-орендарю, учасники пресконференції зазначили, що місто в будь-якому випадку отримуватиме орендну плату від оренди землі, на якій зведуть ресторан.
З питаннями щодо позову активістів щодо забудови рекреаційної зони, представники McDonald’s рекомендували звертатися до міської ради, натякаючи, що у них наразі немає жодних юридичних застережень щодо будівництва і до зміни цільового призначення цієї ділянки місцевою владою не мають стосунку.
Нагадаємо, що місцеві екоактивісти іншої думки і виступають проти забудови скверу та знищення дерев. Зокрема, Надія Паливода навіть вдавалася до годування, аби завадити початку робіт у Центральному сквері. Вона зазначає, що центральна частина міста може втратити єдину зелену зону, і що проєкт будівництва передбачає знищення щонайменше третини дерев. Тоді як, наразі не відомо, скільки і де висадять нових, та чи не чекає їх доля садженців, які щороку висаджує міська рада, проте за ними ніхто не доглядає.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: