Стімпанк — популярний різновид фантастики, що набирає популярності в Україні. Розказуємо, які книжки в цьому жанрі вишли українською за попередні роки.
ТОП найцікавіших книжок українською у жанрі стімпанк
Шукаєте що почитати? Якщо ви не цураєтеся фантастики — відкрийте для себе такий жанр, як стімпанк.
Альтернативна реальність з дирижаблями, годинниковими механізмами та леді в кринолінах чудово відволічуть від проблем повсякдення. Так само як бездепозитні бонуси за реєстрацію в гральних закладах України.
Стімпанк: криноліни та науковий прогрес
Серед різних жанрів фантастики виділяється стімпанк. Це оповіді про світ, який ніби застряг на зламі дев’ятнадцятого та двадцятого століть. Сила пару та дирижаблі у стімпанку поєднуються з дами в кринолінах і вікторіанським побутом.
Особливість жанру — деяка похмурість світу. Це може бути смог та соціальна несправедливість. Чи навіть одразу постапокаліпсис. Разом з ознаками вказаного історичного проміжку, це і складає особливості жанру.
Стімпанк є одним з найбільш яскравих жанрів. Адже він дозволяє авторам будувати яскраві світи, повні цікавинок, затятих вчених, знаменитих дуелянтів, шпигунок та крадіїв. Українському стімпанку також є що сказати.
ТОП кращих книжок українською у жанрі стімпанк
В Україні жанр ще тільки розвивається. Проте вже вийшло кілька достойних романів.
- Шпигунки в притулку “Артеміда” (Наталія Довгопол). Скучили за таємними товариствами? Одне з таких працює у Києві початку 20-го сторіччя. Його мета – підготувати юних шпигунок, здатних виконувати завдання у будь-якій точці світу. Завдяки знанню техніки, бездоганному вигляду та бойовим мистецтвам – ці дівчата здатні провернути будь-яку операцію.
- Цепелін до Києва (Ігор Сілвіра). Два детективи, таємничі артефакти та містичні зустрічі. Все це – в світі, де електрика до сих пор вважається шарлатанством. Розслідування приводить до неймовірних відкриттів. Тож чи дійсно розвиток людства контролюється зверху?
- Леобург (Ірина Грабовська). Цей двотомник презентує нам альтернативну українську історію початку 20-го сторіччя. Тут панує город вчених Леобург, який зміг втриматися посеред імперій. Саме туди попадають наші сучасники Даня та Федя, щоб спасти це місто від біди, що надвигаеться, та зустрітися з власними двійниками.
- Сорок і чотири (Кшиштоф Піскорський). Свіжовиданий переклад книги польського письменника. В центрі роману – таємнича Еліза Змієвська. Вона має дістатися Лондону, щоб застрелити зрадника за наказом польського підпілля. Адже це єдиний спосіб протистояти російській імперії.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: