Тернопільщина повернулася до маскового режиму через ситуацію з захворюваністю на коронавірус. На Кіровоградщині захворюваність також значно зросла, останніми днями фіксували понад сто нових випадків COVID-19 за добу. Тоді як ще місяць тому щоденна статистика коливалася в межах десяти. Наскільки все серйозно та коли й у нас можуть запровадити масковий режим, який штам вірусу переважає і як багато тяжких хворих, “Без купюр” поцікавився в головної державної санітарної лікарки області Надії Оперчук.
– Чи рекомендуватимете ви керівництву області повернутися до маскового режиму?
– Звичайно ми рекомендуватимемо запровадження маскового режиму, якщо буде велика захворюваність на коронавірус та ГРВІ. Традиційно епідсезон із грипу та ГРВІ починається на 40-ому тижні, тобто з 3 жовтня. Але сьогодні критичної необхідності в таких обмежувальних заходах немає.
– Тобто поки що показники захворюваності дозволяють не вдаватися до масового носіння масок?
– Наразі ситуація з коронавірусом відносно спокійна, порівняно з західними регіонами країни, де впроваджується масковий режим. Але і в нас захворюваність наростає. Якщо ми теж досягнемо піка, то змушені будемо виносити пропозицію щодо обов’язкового носіння масок в громадських місцях на розгляд обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
– Наскільки суттєво відрізняється захворюваність на коронавірус у нашій області, порівняно з тією ж Тернопільщиною, яка повернулася до масок?
– Ну, ось, Міністерство охорони здоров’я надає щотижневі показники, згідно з якими на Кіровоградщині захворюваність на сто тисяч населення становить 1642,7 випадки. Для порівняння, на Тернопільщині – 4819, в середньому по Україні – 3834, Київ – 5321. В цілому у нас найменша захворюваність по країні, що пояснюється тим, що ми останні ввійшли в сезон загострення коронавірусу, і щеплених у Кропивницькому понад 70%, а в області – 49%. Плюс люди перехворіли й мають імунітет. Але я все ж таки рекомендую не чекати вказівок і подбати про своє здоров’я. Тобто носити в громадських місцях маски. Адже в нас 800 активних хворих і далеко не всі вони знаходяться в лікарнях. Більшість лікуються амбулаторно. Перебіг захворювання легкий і середній. Практично немає тяжких хворих.
– Це видно й по летальності. На щастя, за останній час, смертельних випадків практично немає.
– У вересні був один випадок, але людина мала тяжке захворювання, до якого приєднався коронавірус, що й призвело до смерті.
– Який відсоток серед тих, які захворіли за останній час, щеплених і нещеплених?
– 91% тих, які захворіли минулого тижня, були зовсім нещеплені.
– Який штам коронавірусу переважає?
– Останнє дослідження, яке ми провели місяць тому, показало, що у нас циркулює виключно “Омікрон”. Але у 38% випадків маємо новий різновид “Омікрону” – ВА.5. Він дуже швидко передається, протікає легше, але при ньому дуже швидко розвиваються ускладнення в тих, хто має хронічні захворювання, зокрема, цукровий діабет. Це треба мати на увазі.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: