Націoнальна академія наук України створила збірник “Народні пісні Кіровоградщини” (з колекцій збирачів фольклору). До видання увійшли й пісні, які команда громадської організації “Баба Єлька” записала під час експедицій областю. Про це “Без купюр” розповіла співзасновниця етнопроєкту та кooрдинатoрка його пісеннoгo напрямку Світлана Буланoва.
“Кілька років тому ми почали співпрацювати з докторкою мистецтвознавства, провідною науковою співробітницею відділу музикознавства та етномузикології Інституту музикознавства, етнології та фольклористики ім. М.Т. Рильського НАН України Людмилою Олександрівною Єфремовою. Ми надаємо їй аудіо та відеоматеріал, який зафіксували під час експедицій, розшифровані тексти пісень з паспортизацією кожного твору, а Людмила Олександрівна опрацьовує, класифікує та транскрибує в ноти кожну пісню”, – поділилася деталями роботи над збіркою Світлана Буланова.
Наразі “Баба Єлька” та Людмила Єфремова опрацювали близько 1500 пісенних творів, які етнопроєкт записав із 2018-го по 2024-й роки. За цей час команда побувала в 124-х селах Кропивниччини.
Величезний пласт цих пісень увійшов до книги “Народні пісні Кіровоградщини” (з колекцій збирачів фольклору).
“Хочу зазначити, що напрацювання команди “Баби Єльки” ще не є вичерпними, бо ми продовжуємо й далі їздити в експедиції та записувати пісні. Також наша команда зараз працює над збірником “Тисяча пісень Баби Єльки” в співпраці з USAID в рамках проєкту “Стань агентом Баби Єльки””, – зазначила в коментарі “Без купюр” координаторка пісенного напряму громадської організації.
Пані Світлана зауважує, що назвати точну кількість усіх пісень в цій книзі неможливо, адже туди увійшли не тільки експедиційні напрацювання “Баби Єльки”, а й інших фольклористів, які працювали на території нашої області в різних роках.
“Це має величезне значення для нас, бо це ще один інструмент популяризації на весь світ традиційної культури Кропивниччини. А популяризація й просвітництво – головний меседж роботи нашої команди!” – наголосила Світлана Буланова.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: