Сьогодні, 9 вересня, в Ленінському районному суді Кропивницького вдруге обирали запобіжний захід начальнику Льотної академії НАУ Олександру Чумаку. Суддя частково задовольнила клопотання прокуратури, обравши запобіжний захід у вигляді 60 діб під вартою, проте визначила заставу в 20 разів меншу, ніж просив прокурор. Як уже повідомлялося, його та директора Льотного училища Льотної академії Олександра Карауша підозрюють у корупційному злочині.
Прокурор Кіровоградської обласної прокуратури Юрій Стах клопотав про обрання Чумаку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю вийти під заставу в розмірі 10 мільйонів гривень.
Адвокати підозрюваного знову наполягали на процесуальних порушеннях при врученні підозри. Мовляв, підозру вручили без присутності захисника, всупереч законодавству про адвокатську діяльність та положенню Конституції про право на захист. І обшуки в рамках кримінального провадження, за їхніми словами, проводилися без рішення слідчого судді.
Серед аргументів проти запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою вони вказували, що їхній підзахисний не отримав хабаря, а тому його дії не можна кваліфікувати за статтею про вимагання і отримання неправомірної вигоди. І навіть те, що за ґратами “бушує” коронавірус.
Дії заявника захисники називають провокацією з метою отримання фінансової вигоди, а суспільну увагу до цієї справи, на яку посилався прокурор, – штучно створеною правоохоронцями. Як заявив один із двох адвокатів Олександра Чумака, коментарі працівників СБУ в соцмережах не є резонансом у ЗМІ.
Прокурор у відповідь на звинувачення, що ситуацію з хабарем спровокував підприємець, стверджував, що на одному з записів, отриманих в ході негласних слідчих (розшукових) дій, Чумак називає Льотну академію бізнес-проєктом.
Щодо відсутності рішення суду на обшук прокурор пояснив, що правоохоронці не могли передбачити, що спільник Чумака Карауш поїде за хабарем на автомобілі дружини. І що в такому випадку потрібно було б брати рішення суду на обшук щодо майна всіх родичів.
За словами прокурора, адвоката на час вручення підозри не мали змоги забезпечити, оскільки Чумак перебував на іншій території – в лікарні Києва. Підозру ж потрібно було вручити протягом доби після її підписання.
Він також зауважив, що наразі Олександр Чумак не має статусу адвоката, оскільки припинив адвокатську діяльність в лютому 2021 року за власною заявою.
На що захисник доводив, що припинення адвокатської діяльності не є позбавленням адвокатського статусу.
Суддя задовольнила клопотання прокуратури частково. Згідно з ухвалою, Чумаку на час слідства обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб із можливістю вийти під заставу в розмірі 568 тисяч гривень.
Довідково
Нагадаємо, що 4 вересня суддя цього ж суду Олексій Майданніков дійшов висновку, що першу підозру мали вручати у відповідності до адвокатського статусу фігуранта кримінальної справи – Генеральний прокурор, його заступники або керівник регіональної прокуратури, а не прокурор одного з управлінь.
Після того, як він визнав підозру незаконною, Олександру Чумаку вручили іншу в лікарні Києва.
Як повідомляв “Без купюр”, начальника Льотної академії Національного авіаційного університету та його посередника ‒ начальника Льотного училища ЛА НАУ Олександра Карауша підозрюють у вимаганні хабара у $20 тисяч у директора приватного підприємства за укладання договорів про співпрацю з Льотною академією.
За інформацією СБУ, у разі відмови, начальник ЛА НАУ погрожував «знищити» його бізнес.
Оперативники спецслужби затримали посередника під час одержання всієї суми хабара при виїзді з Кропивницького.
Вчора, 8 вересня, СБУ оприлюднила записи розмов фігурантів провадження із директором компанії, від якого вимагали неправомірну вигоду.
Зокрема, на записах можна почути, як начальник академії домовляється про «відкати» за навчальні польоти студентів.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: