Експеримент ТОВ “Екостайл”, що займається вивезенням відходів у Кропивницькому, виявився успішним і корисним для екології. Тонни листя, яке восени звозять на звалище, тут переробляють на біогумус, на якому, як переконалися на підприємстві, прекрасно ростуть квіти, дерева та городина.
Вчора, 23 липня, заступниця директора ТОВ «Екостайл» Тетяна Мартовіцька та начальник виробництва компанії Ігор Жмаченко розповіли журналістам детальніше про новаторський для Кропивницького проект.
“Наше підприємство вже другий рік займається вермикомпостуванням. Це процес переробки органічних відходів за допомогою черв’яків. Сировиною для переробки слугує листя”, – розповіла пані Тетяна.
Виробництво органічного добрива із звичайного листя, як розповів начальник виробництва компанії Ігор Жмаченко, це тривалий, але виправданий процес. Для цього використовують каліфорнійських черв’яків, що має особливі знезаражувальні ферменти та гарно розмножується.
Наразі підприємство має в своєму господарстві близько мільйона таких черв’яків. Для заселення черв’яками на підприємстві формують кагати з листя висотою до 3 метрів. Протягом 3 місяців щодня ведеться скрупульозний контроль за сприятливою для їхніх мешканців температурою та вологістю. Потім у бурт, така собі грядка, закладається вже відферментоване листя, змочене спеціальним розчином, в якому під час бродіння вирощують мікроорганізми. Черв’яків переміщують сюди. І так за 4 місяці вони переробляють листя в біогумус.
Пластик, який іноді трапляється у листі їм не шкодить, адже вони його не вживають, розповідають працівники підприємства.
Переробка листя у такий спосіб не просто дає органічне добриво, а й має позитивний екологічний ефект – захищає від забруднення шкідливими газами атмосферу, що виділяються при перегниванні листя або під час його спалення громадянами восени.
Наразі проект потребує інвестицій, але спочатку потрібно провести ще кілька аналізів.
«Для того, щоб зрозуміти необхідну суму інвестицій, потрібно дізнатися, у якій промисловісті та для яких сільськогосподарських рослин найкраще підходить цей біогумус», – пояснює Тетяна Мартовіцька.
За словами начальника виробництва компанії Ігоря Жмаченка, цей біогумус є універсальним і підходить для будь-якої агрокультури.
На підприємстві навіть провели експеримент – одну з ділянок засадили помідорами, м’ятою, квітами, каштанами та картоплею.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: