Ще 10 років тому полігон для відходів у Кропивницькому становив неабияку екологічну загрозу для людей та навколишнього середовища, а зараз, технологічно – це одне з найефективніших сміттєзвалищ в Україні, – повідомляє пресслужба Кропивницької міської ради. Сьогодні компанія “Екостайл” працює над бурінням 14 додаткових свердловин для видобутку газу-метану, який ще з 2019 року переробляють на електроенергію. Раніше підприємство пробурило 65 свердловин, наразі розширює дегазацію полігону.
Як розповів заступник генерального директора ТОВ “Екостайл” Роман Іванюк сьогодні, 3 вересня, когенераційна установка дозволяє небезпечний газ-метан перетворювати в електроенергію.
– Розширення мережі дегазації – це інвестиція в майбутнє нашого міста. Також це дасть змогу збільшити виробництво «зеленої» електроенергії. Щодня установка виробляє електроенергію, достатню для життєдіяльності майже 750 сімей нашого міста!, – зазначив далі Роман Іванюк.
Для ефективної роботи системи дегазації дуже важливою є правильна технологія захоронення твердих побутових відходів, пояснює заступник начальника відділу відновлення та видалення відходів ТОВ «Екостайл» Ігор Жмаченко.
– Майже всі відходи, які завозяться на сміттєзвалище, потрапляють на сортувальну лінію. Там ми відбираємо, які підлягають вторинній переробці. Це полімери, скло та метал. Решта відходів потрапляє на карту захоронення, де ми бульдозером і компактором їх розрівнюємо та ущільнюємо. Коли висота ущільненого сміття досягає двох метрів, ми пересипаємо карту захоронення інертними матеріалами. І так шар за шаром. Пересипка дозволяє зменшити ризики загоряння, а також сприяє зменшенню виходу звалищного газу на поверхню. Таким чином, газ в основному залишається всередині тіла сміттєзвалища, звідки згодом і відкачується за допомогою свердловин компанії «ЛНК», – розповідає Ігор Жмаченко.
Інженер ТОВ «ЛНК» Юрій Псюрніченко каже, що в їхній компанії задоволені роботою кропивницької когенераційної установки.
– Кропивницька установка з дегазації всі п’ять років працює на відмінно. Завдяки впровадженню сучасних технологій та злагодженій співпраці всіх учасників проєкту, ми досягли значних результатів і не збираємося зупинятися. Так, за останні 8 місяців установка з дегазації видобула 1, 279 мільйонів м³ метану, перетворивши його на 1, 764 мільйони кВт/год електроенергії. Цього вистачить, щоб забезпечити на рік електрикою 735 квартир. Окрім того, відбулося зменшення кількості викидів вуглекислого газу (СО2) в еквіваленті 7,722 тисячі тонн. Таку кількість СО2 викидають в атмосферу за рік майже 4,5 тисячі пересічних автомобілів на бензині (при середньому пробігу у 10 000 кілометрів на рік один такий автомобіль викидає в атмосферу 1 740 кілограмів СО2), – підсумовує інженер «ЛНК».
Вироблена електроенергія на когенераційній установці з метану передається в загальну мережу щохвилини і далі використовується для потреб населення. А додаткові 14 свердловин – це збільшення виробництва електроенергії більш ніж на 20%.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: