На Кіровоградщині з березня зареєстрували 17 випадків захворювання на кашлюк серед дітей.
Про це сьогодні, 3 травня, повідомила під час брифінгу в Кіровоградській ОВА головна державна санітарна лікарка Надія Оперчук.
«У минулі роки через достатній рівень вакцинації на Кіровоградщині не було жодного випадку кашлюку. У березні зареєстровали перший випадок у п’ятимісячної дитини, яка не була щеплена. Загалом, за два місяці цього року в Україні було зареєстровано 515 випадків кашлюку. А за три — вже понад тисячу», – зазначила Надія Оперчук. – “Причиною зростання захворюваності стали міграційні процеси під час збройної агресії. Діти несвоєчасно отримували профілактичні щеплення в зв’язку з переїздом з
території на територію, в тому числі закордон. А потім повернення із порушенням календаря профілактичних щеплень”.
Під час епідрозслідування зареєстрованих випадків кашлюка на Кіровоградщині встановлено, що обов’язкові чотири щеплення діти не отримували.
“Кашлюк – це гостре інфекційне захворювання, яке характеризується циклічним перебігом із судомним нападоподібним кашлем. Він вражає дихальну систему, нервову систему і судинну. Збудник – це бактерія бордетела пертусіс. Виключно людський збудник. Тому хворіють лише люди. Він передається повітряно-крапельним шляхом”.
Ймовірність захворіти після контакту з хворим — близько 90%. Інкубаційний період триває від двох днів до 21 дня, в середньому 7-14 днів.
Першими ознаками кашлюка є симптоми гострих респіраторних інфекцій. Це може бути нежить чи кашель. Але згодом з’являються типові спазматичні або навіть конвульсивні напади кашлю. Він супроводжується свистячим звуком. Несвоєчасне звернення до медиків може призвести до ускладнень.
Минулого року один випадок в Україні закінчився летально — дитина померла під час судомного конвульсивного кашлю.
Профілактикою кашлюка є вакцинація згідно з національним календарем щеплень. Діти отримують щеплення від кашлюка разом із щепленням проти дифтерії та правцю — це вакцина АКДП.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: