Про це йшлося сьогодні, 23 грудня, на засіданні обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, — повідомляє пресслужба Кіровоградської облвійськадміністрації.
Як зауважила гендиректорка КНП «Кіровоградського обласного фтизіопульмонологічного медичного центру» Галина Горенко, на Кіровоградщині протягом останніх 9 місяців зросла захворюваність на туберкульоз.
Тому наразі є актуальним питання виявлення його сімейними лікарями. На місцях також мають забезпечити відповідний медичний огляд внутрішньо переміщеним особам.
Як наголосив Олег Рибальченко, усі виявлені хворі знаходяться на постійному контролі, отримують необхідне лікування стаціонарно та амбулаторно, в залежності від кожного конкретного випадку.
Водночас, за інформацією головної санітарної лікарки області Надії Оперчук, вакцинація дітей від туберкульозу відбувається планово та згідно з показниками майже в усіх територіальних громадах. В області достатньо доз для вакцини БЦЖ та туберкулінодіагностики – тесту Манту.
Про ситуацію з виявленням та лікуванням ВІЛ-інфекції/СНІДу в області розповіла Олена Хомяк – завідуюча амбулаторно-поліклінічним відділенням КНП «Кіровоградський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом.
«Усі хворі, які є мешканцями Кіровоградщини, або ж ВПО можуть і отримують лікувальні послуги за місцем свого фактичного перебування в нашому Центрі та на сайтах АРТ. У перелік послуг входять: тестування, профілактика та лікування. Забезпечення обстеження, діагностики, безперервності лікування, доступ до препаратів АРТ, незважаючи чи людина переїздитиме в інший регіон, чи знаходиться в області транзитом», – акцентувала Олена Хомяк.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: