На Кіровоградщині у 18 гуртожитках для вимушених переселенців, в яких здебільшого мешкають люди з інвалідністю, поважного віку та родини з дітьми, поліпшать умови проживання.
Реалізовуватиме проєкт ГО “Десяте квітня” за підтримки Гуманітарного фонду для України. Про це “Без купюр” розповів регіональний представник організації Володимир Кудря.
“Йдеться про 18 колективних пунктів, гуртожитків, модульних містечок, розташованих в районах Кіровоградської області. Там здебільшого живуть люди з інвалідністю, похилого віку та з дітьми, які врятувалися від ворожих обстрілів. Ці приміщення не мають належної доступності, потрібних умов”, – зазначає Володимир Кудря.
Ще один пріоритет проєкту – створення додаткових місць для майбутньої евакуації українців із зони бойових дій та забезпечення безбар’єрності для маломобільних людей.
“Проєкт передбачає в місцях колективного проживання облаштування пандусів, поручнів, пристосування душових і туалетів до потреб людей з інвалідністю.
Простори для дозвілля та освітніх занять дітей. Ми плануємо проводити заходи, конкурси. Також залучати місцевих, щоб евакуювані діти швидше інтегрувалися в суспільство. Щоб вони разом проводили дозвілля.
Наша мета – забезпечити нормальними меблями всі зони загального користування, також побутовою технікою. І всім необхідним, щоб люди почували себе більш-менш комфортно.
Окрім того надаватимемо юридичну допомогу та психологічну підтримку”.
Володимир Кудря зауважує, що тут живуть, як правило, малозахищені верстви населення.
“У місцях тимчасового проживання, як правило, живуть найбільш соціально незахищені верстви населення. Якби ці люди мали змогу працювати, винаймати житло, то вони б звідти пішли (із гуртожитків, колективних пунктів). Тому якось проаналізувати й оцінити, скільки з них інтегрувалося в суспільство, досить складно. Ситуація змінюється, але цифра людей, які проживають у гуртожитках, майже стала”.
Востаннє в Кіровоградську область евакуювали майже 700 людей ще у вересні. Як і до цього, евакуйованих за змоги розміщували не лише в тимчасовому житлі, а й у приватних будинках.
Близько 90 відсотків людей, які врятувалися від ворожих обстрілів, нині живуть в колективних пунктах, гуртожитках, модульних містечках.
Проєкт реалізовуватимуть у 44 приміщеннях, де розміщені евакуйовані українці, на території чотирьох областей – Кіровоградській, Черкаській, Полтавській та Дніпропетровській. Нині працівники ГО “Десяте квітня” об’їжджають і з’ясовують нагальні потреби людей.
За словами Володимира Кудрі проєкт планують реалізувати до червня цього року.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: