У Кіровоградській області, через переведення з початком повномасштабної війни школярів на дистанційне навчання, зменшили заробітну плату вчителям. Про це Суспільному розповіла керівниця обласного департаменту освіти та науки Ельза Лещенко.
За її словами, згідно з Постановою Кабміну від 1 квітня 2022 року, освітню субвенцію з державного бюджету скоротили на 10%. Ці гроші спрямували на потреби Збройних сил України.
“До війни по Кіровоградській області сума освітньої субвенції на оплату праці вчителів була 2 мільярди 800 мільйонів гривень. Після її зменшення, ми недоотримали майже 300 мільйонів гривень”.
У зв’язку з цим нині не всі педагоги отримують надбавку за престижність праці, доплату за перевірку зошитів, класне керівництво та завідування кабінетами.
“Структура заробітної плати вчителів складається з посадового окладу, надбавок та доплат. Надбавка за престижність нараховувалась від 5 до 30%. За додаткову перевірку зошитів, класне керівництво та завідування кабінетами було передбачено від 10 до 20%. Оскільки з 24 лютого діти навчаються дистанційно, то зрозуміло, що ці доплати зняли. Така ситуація по всій Україні”.
Ельза Лещенко сказала, що в області 20% надбавки за престижність виплачують у семи громадах – Бобринецькій, Дмитрівській, Новопразькій, Мар’янівській, Глодоській, Злинській і Рівненській.
У Кущівській гімназії в Кропивницькому працює 22 вчителі. Директорка Наталія Вельгун розповіла Суспільному, що зменшення освітньої субвенції на 10% на своїй зарплаті відчули.
“Нині наші педагоги не отримують доплату за завідування кабінетами, за роботу в інклюзивному класі з особливими школярами. За місяць до закінчення контракту ми звільнили одну асистентку вчителя, яка була закріплена за дитиною з освітніми потребами. Також не доплачуємо вихователю групи продовженого дня, бо її немає, вчителю інформатики за наповнення вебсайту та 5% бібліотекарю. Нині у нас залишилась лише надбавка за престижність 10%”.
Середня заробітна плата вчителів у Кіровоградській області складає майже 12 тисяч гривень. Після зменшення субвенції, виплата зменшилась в середньому на 800 гривень. Постанова Кабінету Міністрів діятиме поки в Україні буде воєнний час.
Нині в регіоні працює майже 18 тисяч педагогів. Ельза Лещенко сказала, що наразі питання скорочення вчителів в області не розглядають.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: