Під час пленарного засідання 23-ї сесії обласної ради депутатський корпус затвердив нову редакцію положення про обласну літературну премію імені Євгена Маланюка.
Про це повідомляє сайт обласної ради.
На необхідність уточнити певні моменти в положенні звертав увагу в тому числі і “Без Купюр“, аналізуючи причини того, що премію вже не перший рік лихоманить. Гостра ж потреба вирішити це питання виникла після цьогорічного скандалу довкола номінації літературознавство і публіцистика, в якій зрештою переможця не було.
Обласна літературна премія імені Євгена Маланюка заснована рішенням обласної ради від 19 квітня 2002 року. Від часу заснування, у положення про неї неодноразово вносились доповнення і корективи.
Що ж принципово нового з’явилось в результаті нових поправок?
По-перше, щоб попередити всі дискусії довкола мови написання творів, тепер у положенні чітко і однозначно вказано, що твори, які висуваються на здобуття премії мають бути написані українською мовою.
По-друге, внесено чіткість і у таке делікатне питання як можливість посмертного присудження премії. З одного боку письменник теоретично може померти у період між висуненням творів і нагородженням. З іншого, без конкретизації певних рамок, можна було дійти до того, щоб номінувати самого Євгена Маланюка на премію свого імені. Тепер у положенні зазначено, що премія може присуджуватись посмертно, але не пізніше ніж через три роки. Тобто в тих самих межах як і давність виходу друком самих творів. Таке формулювання також знімає значну частину напруги в публічних обговореннях номінантів і лауреатів.
Врахувавши цьогорічний досвід, укладачі положення передбачили можливість призупинення чи скасування рішень конкурсної комісії у разі нововиявлених обставин, які піддають сумніву прийняте рішення та мають суспільний резонанс. У разі виникнення спірного питання щодо відповідності номінованого твору вимогам положення, його може бути направлено на проведення письмової лінгвістичної експертизи.
Також, для попередження проблем з уже ухваленими рішеннями комісії передбачено можливість активній громадськості ознайомитись з переліком творів допущених до участі в конкурсі на здобуття премії на офіційному веб-сайті обласної ради. Крайній термін їх оприлюднення – до 10 листопада, тобто через два тижні після завершення прийому робіт.
Зміни торкнулись і розрахунку грошової частини премії. Вона встановлюватиметься у розмірі шести прожиткових мінімумів для працездатних осіб(що на кінець 2019 року складе 12 тис. 612 грн.) у кожній номінації та виплачується за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на фінансування галузі “Культура”, головним розпорядником якої є департамент культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації.
Читайте також: У Кропивницькому визначили переможців обласної літературної премії Маланюка
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: