Щороку на території Кіровоградської області утворюється близько 170 тис. тонн твердих побутових відходів (ТПВ), з них більше 95% потрапляють на звалища, які перевантажені та не відповідають санітарним вимогам.
Про це повідомляє прсслужба Держпродспоживслужби з посиланням на начальницю управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Олену Черненко.
Частина сміттєзвалищ функціонує з мінімальним облаштуванням для приймання, зберігання та ущільнення відходів, які надходять, а на деякі сміттєзвалища взагалі відсутні правовстановлюючі документів на земельні ділянки, що є причиною відмови в паспортизації місця видалення відходів. Однак такі сміттєзвалища продовжують функціонувати.
У містах Кропивницький, Знам’янка, Долинська, Світловодськ, Новоукраїнка, Благовіщенське, в селищах Олександрівка та Новгородка частково впроваджено роздільне збирання або збір корисних компонентів побутових відходів (скло, папір, картон, пластик, ПЕТ-тара) із застосуванням спеціалізованих контейнерів. У цілому по даних містах роздільним збиранням охоплено до 43% населення та об’єм зібраних ресурсоцінних компонентів становить до 17,5% загального об’єму відходів, утворених у даних населених пунктах. Для забезпечення роздільного збирання використовується 147 спеціалізованих контейнерів.
Минулого року в області було виявлено 570 несанкціонованих сміттєзвалищ, з них 503 ліквідовано.
Читайте також: Як не поринути у сміття з головою та прищеплювати екокультуру – досвід Помічної. ФОТО
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: