У селищі Смоліне помер важко поранений на фронті військовий Дмитро Заіка. Його родичі кажуть, що він жив неподалік від місцевої лікарні, але допомоги не дочекався ні від місцевих медиків, ні від “екстренки”.
Родич Дмитра Євгеній Завгородній розповів у соцмережі, що чоловіку стало зле вранці близько 9:00, 11 квітня. Рідні зверталися по допомогу і до місцевої лікарні й за номером служби екстреної медичної допомоги “103”.
«І це при тому, що відділення було метрів 500, а нещодавно їм виділили нову швидку. Десь годину мати робила штучне дихання і масаж серця. Сусіди й син Діми, який теж добровольцем пішов на війну, їздили в лікарню кликати на допомогу. Не достукалися. Син помер на руках у матері», — розповів Євгеній.
Надія Заїка, мати померлого Дмитра, розповіла виданню “Громадське”, що разом із сусідом робила синові штучне дихання, поки інші люди викликали медиків.
За її словами, телефонували вони до закладу сільради з проханням, аби приїхала «швидка», а також до диспетчера на загальну лінію “103”. При тому, що під медзакладом, який розташовується поряд із їхньою оселею, стояли машини «швидкої».
«Коли онук туди поїхав, дві машини швидкої стояло біля лікарні. У нас до лікарні 500 метрів, ну хай більше. Ми живемо недалеко. Онук Сашко побіг і каже: “Машина стоїть, а ви доїхати не можете”», — зазначила жінка.
Врешті, за словами жінки, десь через 20-25 хвилин, за викликом прибула «швидка» із села Хмельове у Смолінській громаді, що розташовується приблизно за 12 км від Смоліного. Медики констатували смерть чоловіка. А патологоанатом пізніше зазначив, що Дмитро помер через гостру серцеву недостатність. Медики з місцевої лікарні прибули через кілька годин, розповіла Надія.
«Вони (місцеві медики — ред.) ось дали нам відповідь, що вони кудись таки їздили. Але до нас вони не приїжджали. Лише коли поліція була та “швидка” із Хмельового зафіксувала смерть. Але їх начебто не пустили у квартиру: мовляв, нема вже чого заходити, бо вже смерть зафіксували», — сказала жінка.
Надія розповіла, що наразі до поліції пишуть заяву щодо інциденту.
Директор КНП «Смолінська медико-санітарна частина Смолінської селищної ради» Микола Дударчук у коментарі “Громадському” розповів, що їхній заклад не є закладом екстреної невідкладної допомоги. А родичі Дмитра Заіки телефонували до них у приймальню, де був фельдшер, і перекладає відповідальність на Кіровоградський обласний центр екстреної допомоги та медицини катастроф.
Однак, як стверджує “Без купюр” депутат Смолінської селищної ради Роман Тучков, місцева лікарня отримує кошти з бюджету селища в тому числі на невідкладну допомогу. Детальніше читайте на сторінках нашого видання згодом.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: