Сьогодні у Кропивницькому на прес-конференції громадські активісти з благодійного об’єднання “Всеукраїнської мережі ЛЖВ” розповіли про роботу програми із замісної підтримувальної терапії пацієнтів (ЗПТ), яка допомагає повністю відмовитися від вживання наркотичних засобів.
Замісна підтримувальна терапія у Кіровоградській області почала працювати з 2009 року. Основний препарат, який використовується під час лікування наркозалежних – “Метадону Гідрохлорид”.
Як пояснив координатор напрямків “Психосоціальний супровід пацієнтів ЗПТ” Павло Давлєтбаєв, ці ліки блокують центр задоволення і при вживанні наркотиків людина не відчуває “кайфу”, натомість у неї зникають симптоми “ломки”, вона не шукає шляхів (часто незаконних) отримання “дози”. На Кіровоградщині, загалом, 371 пацієнт ЗПТ.
До 2020 року в області планують відкрити додаткові кабінети, де наркозалежним, які відмовились від вуличних наркотиків, видаватимуть замісну підтримувальну терапію. Загалом лікувальною програмою планують охопити 960 пацієнтів. Ці заходи допоможуть подолати епідемію ВІЛ/СНІД.
Наразі в області діє чотири таких кабінети, які знаходяться в Кіровоградському обласному наркологічному диспансері, Олександрійському наркологічному диспансері та в Світловодській і Знам’янській центральних районних лікарнях.
Фінансування програми до 2017 року відбувалося повністю за рахунок Глобального фонду, зараз кошти надходять і з державного бюджету. За словами виконавчого директора Кіровоградського обласного відділення ВБО “Всеукраїнської мережі ЛЖВ” Консянтина Данильченка, у 2015 на суму 24 тисячі гривень та 2016 – 27 тисяч препарати закупили за кошти місцевих бюджетів.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: