Лабораторно підтвердилося захворювання на лептоспіроз двох мешканців області – з м. Кропивницького та Олександрійського району.
Як повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби, 61-річний житель м. Кропивницького занедужав та звернувся до приватної лікувальної установи зі скаргами на погіршення самопочуття, біль у литкових м’язах, жовтушність шкірних покривів.
Кропивницьке міське управління Держпродспоживслужби області в рамках проведення епідеміологічного та епізоотичного розслідування щодо захворювання чоловіка на лептоспіроз обстежили домоволодіння та копанку поруч з р. Інгул. Слідів мишовидних гризунів в будівлях та на прилеглій території не виявлено. Зразки крові для проведення лабораторного дослідження відібрали в домашнього собаки, збудника лептоспірозу не виявлено.
Встановили, що хворий, маючи на тілі пошкодження шкірних покривів, проводив ремонтні роботи насосу, який перекачує річкову воду з р. Інгул в копанку для поливу городу. Тож, відповідно до епізоотичного розслідування, ймовірним місцем інфікування хворого є вода з р. Інгул.
28-річний житель с. Пустельникове Олександрійського району звернувся за медичною допомогою до Олександрійської центральної районної лікарні зі скаргами на підвищення температури (400С), слабкість, задишку, жовтушність шкірних покривів, біль у литкових та стегнових м’язах 15 вересня. Хворого було госпіталізовано до відділення інтенсивної терапії з діагнозом лептоспіроз.
Олександрійське районне управління Держпродспоживслужби області провело епідеміологічне та епізоотичне розслідування за місцем проживання хворого, обстежили територію домоволодіння. Слідів мишовидних гризунів в будівлях та на прилеглій до домоволодіння території не виявлено. Зразки крові для проведення лабораторного дослідження відібрали в домашнього собаки, збудника лептоспірозу не виявлено.
Встановлено, що хворий протягом літа займався риболовлею. Востаннє чоловік рибалив 10 вересня в р. Інгулець на межі с. Ізмайлівка Олександрійського району та с. Новий Стародуб Петрівського району, інколи заходив у воду по плечі та ловив рибу. Відповідно до епізоотичного розслідування ймовірним джерелом інфікування чоловіка є вода з р. Інгулець.
Питання вжиття заходів у зв’язку з випадком лептоспірозу в Олександрійському районі було розглянуто на засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: