На Кіровоградщині благодійна організація «100 відсотків життя. Кропивницький» в рамках проекту «Заради життя» (Serving Life) два роки поспіль тестує на ВІЛ засуджених на ув’язнених.
Як повідомляє пресслужба організації, проект впроваджується в семи державних установах виконання покарань – ДУ «Кропивницька виправна колонія №6», ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор», Кропивницький міський відділ з питань пробації, ДУ «Петрівська виправна колонія №49», ДУ «Олександрівський виправний центр №104», ДУ «Устинівський виправний центр №37», Олександрійський міськрайонний відділ філії Центру пробації в Кіровоградській області.
“У місцях позбавлення волі високий рівень поширюваності соціально-значущих захворювань. Благодійна організація «100 відсотків життя. Кропивницький» – найбільша пацієнтська організація у нашому регіоні, яка майже п’ятнадцять років протидіє епідемії ВІЛ. Тому ми вважаємо за необхідне максимально обстежити всі групи ризику з метою вчасної діагностики та лікування. Ми проводимо скринінгове анкетування на ВІЛ, туберкульоз, вірусний гепатит. З кожним клієнтом укладаємо «поінформовану угоду», де він, письмово погоджується на соціальний супровід. Відтак, ув’язнені і засуджені перебувають під нашим супроводом з моменту виявлення хвороби до повного та ефективного її лікування”, – розповідає керівник пенітенціарного напрямку БО «100 відсотків життя. Кропивницький», координатор проекту «Заради життя» Олександр Камінський.
Ця діяльність в установах виконання покарань здійснюється за принципом «єдиного вікна», коли всі послуги надаються в одному місці. У команді задіяні соціальні та медичні працівники. У кожного своя роль супроводу ув’язнених і засуджених. Соціальні працівники здійснюють дотестове консультування, тобто морально готують клієнтів до проходження експрес-тестування на ВІЛ, допомагаючи зрозуміти його необхідність. Коли ж діагноз підтверджується, складають індивідуальні плани соціального супроводу клієнта, надають консультаційні послуги щодо формування прихильності до АРТ-лікування та диспансерного спостереження. Медичний працівник здійснює як особисті зустрічі, так і онлайн-консультації з приводу призначення антиретровірусної терапії та формування прихильності, за потреби клієнта перенаправляє до необхідних спеціалістів.
Протягом реалізації проекту «Заради життя» соціальні працівники надали майже дві тисячі консультацій засудженим та ув’язненим. У результаті 68 ВІЛ-позитивних осіб, які мають конфлікт з законом, було поставлено на диспансерний облік та вперше призначено антиретровірусну терапію. За підсумками скринінгового анкетування у 16 ВІЛ-позитивних осіб підтвердився гепатит, тож вони отримують безкоштовне лікування, а у 36 ув’язнених та засуджених – туберкульоз.
Зараз команда проекту «Заради життя» планує розширити свої можливості – тестувати статевих та ін’єкційних партнерів, а також біологічних дітей ВІЛ-інфікованих осіб, які перебувають в установах виконання покарань.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: