Як повідомила сьогодні, 12 січня, пресслужба Кіровоградської обласної прокуратури за час досудового розслідування задокументували близько сотні епізодів злочинної діяльності групи.
Шахрайську схему виманювання грошей шляхом заволодіння обліковими записами громадян різних областей України у мережах «Instagram» та «Facebook» викрили в Кропивницькому в травні минулого року. (ч.3,4 ст.190, ч.5 ст.361 КК України).
Організував злочину групу 30-річний кропивничанин, програміст за освітою. До протиправної діяльності залучив дружину та ще трьох своїх знайомих.
Організатор шахрайської схеми створив фішингове посилання, за яким переходили користувачі соціальних мереж, а він таким чином отримував до акаунтів повний доступ.
Заволодівши даними та змінивши логін та пароль, злочинна група зі сторінок потерпілих відправляла повідомлення їх підписникам із проханням дати у борг різні суми. Зазвичай, це було «термінове» прохання до користувача мережі про позику грошей на короткий строк. Суми, про яку прохали потерпілих обвинувачені, складали від 300 до 10 тисяч гривень.
Отримані у протиправний спосіб кошти виводили через численні банківські картки підставних осіб
Членам злочинної групи загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі, а організатору схеми – до 15 років ув’язнення.
Як повідомляв “Без купюр”, 3 червня організатора шахрайської схеми взяли під варту. Дружині та іншим спільникам обрали запобіжні заходи у виді домашнього арешту. Тоді слідство зібрало докази шахрайства стосовно 30 потерпілих. Хоча підозрювали, що кількість ошуканих громадян може сягати сотні осіб, а сума завданих збитків – кілька сотень тисяч гривень.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: