Голова Олександрійського міськрайонного суду Людмила Нерода, яка оштрафувала на 17 тисяч гривень за порушення карантинних вимог невакциновану вчительку Олександрійського колегіуму Ларису Лисюк, поскаржилася до Вищої ради правосуддя та Генеральному прокурору України про тиск.
Повідомлення від 17 січня про втручання в діяльність судді оприлюднене на сайті ВРП.
Суддя зазначає, що 13 січня до приміщення суду по вулиці Г.Сокальського, 76, прийшли громадянки, щоб отримати копію постанови. Одна з них представилася довіреною особою Лариси Лисюк, проте жодних документів на підтвердження цього не надала і, зрештою, постанову отримувати теж відмовилася.
Вона заявила, що суду за такою адресою, згідно з даними ЄДР, не існує. Крім того, протягом години вона разом з іншими відвідувачами вели пряму трансляцію, звинувачували суд у брехні, в тому, що суддя знаходиться в приміщенні суду безпідставно, що винесене нею рішення є нікчемним, і закликали населення не виконувати судові рішення, ухвалені начебто незаконним судом. А також звинувачували працівників суду в створенні злочинної організації та в підтримці зброї масового знищення, якою вони вважають щеплення.
У повідомленні до Генерального прокурора та ВРП Людмила нерода пояснює, що з 2004 року Олександрійський міськрайонний суд розміщується у двох відокремлених приміщеннях за різними адресами, що відповідає нормам ДБН та не суперечить законодавству України.
Суддя вважає дії громадянок втручанням в її професійну діяльність, загрозою незалежності судової влади та підриву її авторитету, і просить вжити заходи, передбачені законодавством.
Як повідомляв “Без купюр”, Олександрійський міськрайонний суд оштрафував Ларису Лисюк за порушення правил карантину, а саме проведення уроку без вакцинації від коронавірусу, на 17 тисяч гривень.Таку постанову винесла суддя Людмила Нерода 24 грудня.
Інцидент, який послужив приводом для розгляду в суді, трапився 11 листопада минулого року й набув широкого резонансу в соціальних мережах і в обласних та центральних ЗМІ. Оскільки у Фейсбуці з’явилося відео словесної перепалки Лариси Лисюк із правоохоронцями, яких викликала адміністрація колегіуму. Адже вчителька проводила урок, хоча з 9 до 15 листопада її відсторонили від виконання посадових обов’язків.
Суддя в обґрунтуванні свого рішення посилається на статтю 12 ЗУ “Про захист населення від інфекційних хвороб”, в якій зокрема йдеться, що працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження працівників та поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов`язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб (тобто не лише тих, які включені до календаря щеплень, – ред.). У разі відмови або ухилення від обов`язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт. Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним щепленням проти інших відповідних інфекційних хвороб, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я.
Суддя також навела два приклади з практики Європейського суду з прав людини, коли він дійшов висновку, що вакцинація є одним з успішніших та ефективних заходів у сфері охорони здоров`я, мета якої — захист здоров`я окремої особи та суспільства в цілому від інфекційного захворювання.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: