На Кіровоградщині створять штаб із протидії булінгу та для боротьби із його наслідками серед школярів, повідомляє прес-служба обласної юстиції.
До такого спільного рішення дійшли представники юстиції, поліції, громадського сектору та педагогічної спільноти під час дискусії за круглим столом із даного питання. Зустріч ініціював керівник Головного територіального управління юстиції в області Вадим Гуцул.
За його словами, в українському суспільстві існує проблема зі сприйняттям насильства. Люди викривлено реагують на прояви агресії і притримуються думки, що це приватна справа, яку потрібно вирішувати за зачиненими дверима вдома.
З цим погодилась і очільниця громадської організації «Територія успіху» Інга Дуднік, яка відзначила, що ні діти, ні батьки, як показує практика, не хочуть розголосу, а тому притримуються думки, що про цькування краще змовчати, ніж піти до адміністрації школи, щоб спільно розібратися у ситуації.
«Ми не зможемо подолати булінг, поки не змінимо свідомість і не відійдемо від стереотипу, що в усьому винною є жертва. Навпаки, обов’язково потрібно з’ясовувати причини агресії серед підлітків і проводити з ними психологічну роботу постфактум, а не перекладати всю відповідальність на поліцію», – додав Вадим Гуцул.
Зі свого боку керівник управління превентивної діяльності Олександр Сагаль відзначив важливість оперативної реакції вчителів: «Так, не завжди батьки звертаються до адміністрації навчальних закладів з письмовими заявами про випадки булінгу. Однак, поза увагою вчителів все одно не залишаються ситуації, коли підлітки фізично чи морально кривдять один одного. Більшість проявів цькування можна було б завчасно попередити, якщо б педагоги самостійно зверталися до нас за допомогою. У такому разі представники ювенальної поліції спілкувалися б з дітьми-агресорами та їхніми батьками, пояснюючи, яке покарання може загрожувати за ті чи інші види насильства».
Наприкінці зустрічі учасники круглого столу вирішили розробити план правоосвітніх заходів як для школярів та вчителів.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: