Колеги і керівництво обласного Управління СБУ в Кіровоградській області дізналися цю зворушливу історію від вражених медиків лише нещодавно. Хоча трапилася вона наприкінці жовтня.
Ані прізвища, ані навіть імені співробітника в пресслужбі управління не називають, посилаючись на підвищену секретність спецпідрозділу “Альфа”. Оскільки будь-яка додаткова інформація може розсекретити спецпризначенця, який бере участь в спеціальних операціях у зоні ООС на Донбасі.
Відомо тільки, що за збігом обставин, чоловік гостюючи у батьків, вчасно опинився на місці пригоди, що сталася з 15-річним хлопцем.
Почувши крики про допомогу, він побачив, що підліток опинився у пастці – його нога потрапила до механізму мотоблоку. Самотужки вибратися він не міг, а місцеві тільки метушилися довкола і не могли дати ради.
Та спецпризначенець зреагував миттєво – розібрав механізм мотоблоку й зупинив сильну кровотечу в хлопця джгутом. А також наклав на травмовану ногу саморобну шину.
“Пояснювати алгоритм дій в екстремальних умовах нашим бійцям, які побували на передовій на Донбасі, не потрібно. На виклик приїхала «швидка», але медики від побаченої травми і самі ледь не знепритомніли. Тоді як у підлітка почалися судоми від больового шоку. Спецпризначенець знайшов у валізі медсестри морфій і зробив юнаку укол знеболювального”, – розповіла “Без купюр” речниця пресслужби Управління СБУ в Кіровоградській області Юлія Ткач.
Чоловік не залишив хлопця навіть, коли його доставили до лікарні.
“Медики кажуть, що якби не професійні дії нашого колеги, хлопець міг загинути від втрати крові”, – зазначає Юлія.
Травмований ще й досі перебуває на лікуванні в медичному закладі. Він переніс операцію та 2 переливання крові. Більше про врятованого спецпризначенець дізнався вже, коли провідував його в лікарні.
Виявилося, що той у свої 15 років підпрацьовував, щоб заробити на смартфон.
Чоловік врятував хлопцеві не тільки життя, а й віру в героїв і людяність – купив і подарував омріяний гаджет. Натомість заручився обіцянкою, що той покине небезпечну роботу.
На врятованого чекає тривалий процес реабілітації. Та найважливіше – він житиме.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: