З лютого на Кіровоградщині у рамках проєкту Healthlink протестували 253 переселенці на гепатити та ВІЛ. Оскільки серед ВПО є запит на цю послугу, спеціалісти проєкту з травня виїжджали до гуманітарних центрів у громади області.
Як розповіли “Без купюр” у Healthlink, наразі спеціалісти зробили 9 виїздів у 8 громад області, де протестували 140 відвідувачів гуманітарних центрів для ВПО на ВІЛ та гепатит С, а також проконсультували з питань збереження здоров’я та профілактики соціально-небезпечних хвороб понад тисячу осіб. Ще 85 переселенців отримали оральні тести для самотестування.
“Загалом із лютого до нас звернулися 253 переселенці. Найбільше з Луганської Донецької, Донецької, Харківської й Херсонської областей. Їх тестували як у медичних закладах, так і під час наших виїздів в ОТГ. ВІЛ-позитивних було лише 3, з гепатитом – 5. Але на послугу є запит, тому що люди недостатньо обізнані зі шляхами передачі цих хвороб і дуже часто переживають, що можуть підхопити їх у місцях компактного проживання побутовим шляхом. Тому, щоб не виникали непорозуміння, а люди окрім стресів, пов’язаних із війною та зміною місця проживання не переживали через необґрунтовані страхи і не боялися одне-одного, ми їх тестували, консультували та заспокоювали”, – розповіли спеціалісти Healthlink.
У Кропивницькому проєкт USAID HealthLink працює з 2020-го року по вулиці Архітектора Паученка, 51/44 та надає такі послуги: безкоштовне, анонімне та безпечне тестування на ВІЛ та гепатит С; допомогу в отриманні лікування; соціальний супровід; психологічну допомогу та підтримку. Додаткову інформацію можна отримати телефоном: (066) 319-72-61
Довідково: проєкт HealthLink реалізовується для прискорення подолання епідемії ВІЛ/СНІДу та протидії поширенню інших соціально небезпечних хвороб, таких як гепатити і впроваджується у 12 регіонах України з жовтня 2017 року за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: