Протягом 20-25 травня Петрівська селищна рада Петрівського району оприлюднила у системі ProZorro 5 звітів про укладені договори щодо ремонту доріг. Із них 3 угоди на гранично допорогову суму у понад 199 тис грн і 2 – за трохи більше 100 тис грн.
Усі угоди укладені за процедурою прямого договору без проведення конкурентних торгів.
Згідно угод, селищна рада профінансує поточні ремонти доріг за такими адресами:
- по вулиці Святковій за 199 359 грн,
- по вулиці Олексія Лисенка в смт. Петрове за 199 967 грн,
- під’їзна дорога до будинку № 19 по вул. Літвінова за 199 986 грн,
- по вулиці Гагаріна в районі (КНС) за 145 699 грн,
- по вулиці Миру за 124 323 грн.
Ще одну угоду в цей період селищна рада уклала на проведення поточного ремонту автомобільної стоянки біля будинку № 1А по вул. Літвінова за 199 456 грн.
У сумі, понад мільйон бюджетних коштів освоїть ФОП Хачатрян Тігран Самвелович, котрий займається ремонтом доріг в області, меценатством, а також координує об’єднання вірмен. На позачергових виборах до Верховної Ради у 2014 році балотувався у нардепи по 102-му округу (центр – Знам’янка) від Партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна», але не набравши необхідної кількості голосів, програв Олесю Довгому.
Минулого року Петрівська селищна рада за результатом відкритих торгів уклала з підприємством Тіграна Хачатряна ТОВ «АРАКА» угоду на капітальний ремонт проїзної частини по вулиці Літвінова в смт Петрове за 4,6 млн грн.
23 травня цього року селищна рада оголосила відкриті торги на капітальний ремонт дороги по вулиці Проектувальній з очікуваною вартістю 2 446 675 грн. Як ідеться на платформі Dozorro.org, Громадська організація Центр медіарозслідувань «Прозоро» спрямувала голові селища Світлані Тилик звернення з проханням внести зміни до тендерної документації.
Згідно зі зверненням, замовник вказав, що забезпеченням тендерної пропозиції у цій закупівлі є банківська гарантія.
«Вимога порушує норми чинного Закону України «Про публічні закупівлі», Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України, а також звужує права учасників у виборі установ, котрі можуть надати гарантію, як основний вид забезпечення тендерної пропозиції, а також створюють монопольне становище у сфері надання фінансових послуг», – наполягає голова ГО Павло Лісниченко.
На обгрунтування вказує, що відповідно до ч.8 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що забезпечення тендерної пропозиції – це надання забезпечення виконання зобов’язань учасниками перед замовником, що виникають у зв’язку із поданням тендерної пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія. Відповідно до ст. 560 Цивільного кодексу України за гарантією банк, інша фінансова установа, страхова організація (гарант) гарантує перед кредитором (бенефіціаром) виконання боржником свого обов’язку.
Станом на 30 травня у системі не оприлюднено відповідь голови селища.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: