Понад півсотні учасників АТО, які отримали земельні ділянки на території Бовтицької сільради Олександрівського району минулого року, заявляють про земельне шахрайство. Заяву громадської організації ветеранів АТО «Бойове братство» сьогодні заслухали на обласній міжвідомчій комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств.
«В довіру до одного атошника на патріотичній риториці втерся громадянин Григорій Васильович Токаренко. Ми до нього поставилися як до волонтера. Коли повернулися з АТО, скажемо так, в голові ще «стріляло». Ця людина запропонувала надати йому землю в оренду. Мовляв, щоб і він заробляв, і ми були при копійці. Багатьом гроші треба на лікування, протезування», – розповідає представник «Бойового братства».
За словами атовців, на початку літа минулого року уклали довіреність на оформлення договорів оренди землі з Токаренком. Військові вручну заповнили по три екземпляри договорів, де прописали умови оренди й поставили підписи. За півроку отримали завірені договори оренди, втім, вже на нових умовах.
«Відбулась підміна перших сторінок угоди. Не було вказано відсоток орендної плати та умови штрафних санкцій, які ми власноруч прописували. За цими договорами за 2 гектари ми мали отримувати по півтори тисячі гривень. Термін договору вказаний 12 років. Також прописано можливість суборенди, яку ми не погоджували», – розповідає голова організації Олександр Горбачов.
За його словами, звернулися до Токаренка з пропозицією переукласти договори на прийнятних для себе умовах, або ж розірвати відносини, втім, отримали лиш відмовчування. Згодом чоловік перестав виходити на зв’язок.
Присутній на нараді представник РДА відзначив, що з 55 АТОвців, які опинилися в цій ситуації, поки лише у 46 зареєстровано право власності на землю. Договір оренди укладено з 33 громадянами, із яких 22 – із Токаренком. Ще 12 договорів зареєстровано як суборенду з ФГ «Стожари».
«Токаренко брав техніку в «Стожарів» щоб обробляти нашу землю. Коли він не хотів розраховуватися з цим підприємством, передав нас йому скотину в суборенду», – розповів у коментарі «Без купюр» один з постраждалих.
АТОвці кажуть, що керівник фермерського господарства Олександр Пісний надав на підпис військовим так звані договори емфітевзису, які фактично означають втрату ділянки її власником.
Наразі усі постраждалі звернулися до поліції. Під час наради заступник начальника слідчого управління поліції області Ігор Федорчак повідомив, що за фактом звернення триває перевірка.
Десятьом військовим, які ще не оформили своє право на землю, рекомендували звернутися до управління юстиції з відповідною заявою, аби там винесли попередження держреєстраторам.
«Ми очікуємо, що управління юстиції зробить правову експертизу цих угод і надішле подання до Мін’юсту, що договір треба вважати неправомірним. Це було б найкраще», – зазначив один з представників спілки.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: