У Новоукраїнській центральній районній лікарні з другої спроби провели тендер на заміну вікон. Проте підрядник відразу запропонував відхилитися від проекту. Нині обласне управління Держархбудінспекції розпочало перевірку.
У травні пропозиції усіх дев’яти підприємств, що подали заявки, відхилив тендерний комітет лікарні. Проте в червні тендер таки провели. Підряд на 2 мільйони 248 тисяч гривень виграло ТОВ «АРАКА» Тіграна Хачатряна. Підприємство запропонувало найнижчу ціну, знизивши початкову ставку на 45,7 тис грн.
За тиждень після укладення договору, підприємство звернулося до замовника з пропозицією змін до проекту. Зокрема, лікарні пропонували зробити не 3-камерні, а 5-камерні вікна, що підвищить енергоефективність. Також запропонували включити до кошторису видатки на паронепроникну стрічку (з внутрішньо боку) і водонепроникні та паронепроникні прокладки (з зовнішнього боку). Окрім цього, задля пришвидшення виконання робіт, лікарні запропонували облаштувати віконні відкоси не шпаклівкою, а гіпсокартоном.
Головлікар Новоукраїнської ЦРЛ Ігор Шилінський спрямував звернення до проектного інституту. Там заміну вікон погодили, але лише в межах передбаченого кошторису. Якщо підрядник у цю суму не вкладеться, треба підписати окремий договір відповідно за іншу платню. При цьому, відкоригований проект і дозвільна документація мають пройти повторну експертизу. Дві інші пропозиції – щодо гіпсокартонних відкосів та включення вартості паронепроникної стрічки, Інститут погодив у межах кошторисної вартості.
Помітивши такі зміни, керівництво району ініціювало перевірку Держарбудінспекцією, адже в Новоукраїнській ЦРЛ ремонт розпочався, а нового проекту ще нема.
Як переконує заступник голови Новоукраїнської РДА Олександр Івань, ремонтні роботи варто починати за наявності оновленого проекту, адже перерахунок може виявити, що запланованих видатків вистачить на 5-камерні вікна. Мовляв, частина вікон раніше замінена в лікарні.
«Якби я був замовником, без оновленого проекту не допускав би до роботи. Зараз є лише листи погодження, а не оновлений проект. Зараз відкоси почали робити гіпсокартоном, а якщо проектний інститут завтра скасує ці рекомендації? До того ж, можливо, вартість 5-камерних вікон вкладеться в наявний кошторис. Як тоді бути з вже поставленими 3-камерними, виймати?», – обурюється чиновник.
Голова Новоукраїнської РДА Віктор Самойленко нарікає саме на заміні способу облаштування відкосів.
«Коли відкоси роблять з гіпсокартону, є ризик недостатньої герметизації проміжків. Тому через потрапляння вологи може початися цвіль та псування. Якби робилося зовнішнє утеплення, це було б виправдано, а так, щілина просто задувається монтажною піною, яка не стійка до вологи. Це постійний протяг. Цього ремонту на довго не вистачить, але видатки значно скоротяться. Якби в тендерній документації відразу йшлося про відкоси з гіпсокартону, тут було б не 9, а 29 учасників», – зазначив голова РДА.
Фахівець з технагляду за об’єктом Ольга Кривено на прохання «Без купюр» пояснити, чи виправдане застосування гіпсокартону відзначила, що така практика поширена, проте у разі виявлення недоліків, підрядник зобов’язаний їх ліквідувати.
«З побаченого сьогодні, відзначу, що подекуди мало кріплень склопакету. Також є зауваження по відкосах, де має бути відбита штукатурка, а кріплення «посаджені» на цеглу. Але вони це усе ліквідовуватимуть. Дійсно, раніше робили штукатурні відкоси. Зараз відходять від мокрих процесів. Але все залежить від проектного інституту. Якщо погодження на заміну гіпсокартону є, відповідно роблять такі відкоси», – пояснила фахівець.
За десять днів ДАБІ надасть висновок про результати перевірки. Тим часом керівники району звернулися й до прокуратури. На ім’я прокурора Новоукраїнського району та обласного управління захисту економіки спрямували листи з проханням перевірити законність тендерної процедури. Оскільки після визначення переможця на платформі «ProZorro» з’явилося чимало скарг від інших учасників про невідповідність тендерної документації підприємства. Також чиновники ініціювали створення при ОДА комісії, що займеться вивченням проблеми.
«Без купюр» повідомить про висновки ДАБІ.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: