Із 1 березня в Україні діють нові механізми регулювання цін на лікарські засоби. На Кіровоградщині із початку місяця зареєстрували 43 скарги на аптеки, в яких роздрібні ціни перевищують максимальні.
Про це повідомили в Держпродспоживслужбі Кіровоградщини.
Із початку березня Держпродспоживслужба спостергає за цінами на ліки більш ніж у 240 аптеках Кіровоградщини. Вже 43 жителі області звернулися із скаргами щодо ціноутворення лікарських засобів. Зокрема, це випадки, коли застосовані аптеками роздрібні ціни перевищують максимальні, розміщені на сайті Міністерства охорони здоров’я України.
Зкорема, перевищення цін на такі ліки:
- «КАПТОПРЕС-ДАРНИЦЯ», таблетки № 20 в розмірі 108 грн при визначеній максимальній ціні для споживачів у розмірі 101,39 грн;
- «ПАРАЦЕТАМОЛ-ДАРНИЦЯ», таблетки 500 мг № 10 в розмірі 46 грн при визначеній максимальній ціні для споживачів у розмірі 37,92 грн;
- «МЕФЕНАМІНКА», таблетки 500 мг № 20 в розмірі 198 грн при визначеній максимальній ціні для споживачів у розмірі 157,39 грн.
У Держпродспоживслужбі зазначають, що граничні торгівельні роздрібні надбавки на рецептурні ліки, які згідно з інструкцією для медичного застосування підлягають відпуску за рецептом, складають від 10 до 25% залежно від вартості препарату.
Під регулювання підпадають майже всі медичні препарати, окрім тих, вартість яких не перевищує 50 гривень.
Як написати скаргу на аптеку, в якій роздрібні ціни перевищують максимальні
Якщо ви виявили завищені ціни на ліки, можете звернутися до Головного управління одним із способів:
- заповнити електронну форму
- направити звернення на електронну адресу [email protected]
- направити звернення на поштову адресу: вул. Тараса Карпи, 84, м. Кропивницький, Кіровоградська обл., 25006
Письмове та електронне звернення ви маєте підписати та зазначити дату.
У зверненні необхідно зазначити таку інформацію:
- повне найменування суб’єкта господарювання з визначенням організаційно-правової форми господарювання (ТОВ, ПП, ПрАТ – юридична особа, ФОП);
- адресу місця провадження господарської діяльності суб’єкта господарювання (фактичну адресу об’єкта торгівлі);
- факт порушення суб’єктом господарювання вимог чинного законодавства у сфері ціноутворення.
До звернення потрібно додати документи чи їх копії, що підтверджують факти порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства щодо формування встановлення та застосування державних регульованих цін, а саме: фіскальні чеки, розрахунковий документ, що підтверджує оплату за допомогою POS-терміналу, інші розрахункові документи тощо (за наявності).
Із переліком найбільш популярних ліків, ціни на які знижені на 30%, можна ознайомитися на сайті Міністерства охорони здоров’я України за цим посиланням.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: