На Кіровоградщині паліїв сухої трави відстежуватимуть квадрокоптерами. Про це Суспільному розповів начальник міськрайонного відділу управління ДСНС України в області Валерій Жилін.
За його словами, нині сформували бригади патрулювання, до складу яких входять поліцейські, інспектори управління з надзвичайних ситуацій та лісівники.
Вони провели рейди у лісових масивах Світловодського, Новоукраїнського та Бобринецького районів. Щоб зафіксувати порушників, будуть використовувати квадрокоптери.
“Найбільше палять очерет у Кропивницькому в мікрорайонах Лелеківка, Стара Балашівка та на Обознівці. Для того, щоб полум’я швидко розгорялося, люди роблять це, коли сильний вітер. У таких випадках пожежа може сягнути і будинків тих людей, які палять сухостій. Потім починають горіти дерев’яні паркани, сараї, літні кухні. Були такі випадки, коли люди, які підпалили очерет, ледь не втратили своє майно”.
Валерій Жилін каже, перші пожежі сухостою починаються з настанням тепла, зазвичай, у березні. Люди наводять лад і підпалюють суху траву на дачі, вдома і за межами населених пунктів.
“З початку цього року в екосистемах Кропивницького та Кропивницького району сталося 40 пожеж. Починаючи з 27 березня рятувальники щодня виїжджали на гасіння сухостою”.
Начальник відділу державної екологічної інспекції Придніпровського округу Олександр Яремчук зазначив, що пожежі в екосистемі загрожують тваринному світу.
“Під час пожеж гинуть тварини, птахи, комахи. Займання несе загрозу загибелі мікроорганізмів, які переробляють органіку. Через випалювання пожнивних решток, особливо страждають лісосмуги, родючість землі внаслідок спалювання втрачається на 5-6 років”.
За пожежу сухостою існує адміністративна та кримінальна відповідальність. Адміністративні порушення діляться на два види – це порушення правил пожежної безпеки у лісах і випалювання рослинності та їх залишків.
За розведення багаття у лісі без дозволу штраф складає від 1 530 до 4 590 тисячі гривень. Якщо це зробила посадова особа – штраф від 4 590 до 15 300 тисяч гривень.
Якщо розвели багаття, загорівся ліс і сталося пошкодження лісовому масиву, то штраф скаладає від 4 590 грн до 15 300 грн, і від 10 710 грн до 30 600 грн.
“Після встановлення шкоди за кожне дерево, наприклад, 30-ти сантиметрів треба буде заплатити від 6 тисяч гривень у середньому. Відшкодувати потрібно буде за кожне зелене насадження”.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: