Перший заступник начальника Кіровоградської ОВА Павло Конопко провів селекторну нараду щодо розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної цільової екологічної програми зняття з експлуатації уранового обʼєкта на 2024 – 2028 роки».
Як повідомляє пресслужба ОВА, в проєкті залишаються неврегульовані питання, зокрема, щодо списання залишків корисних копалин, перекваліфікації або подальшого працевлаштування працівників шахти, виплати компенсації працівникам у випадку звільнення, вирішення подальшої долі селища Смоліного.
Учасники наради від Кіровоградщини висловили свої пропозиції щодо ліквідаційного процесу, зокрема, пропонується передати на баланс місцевої громади автопарк, пожежне депо, залізничну станцію та іншу інфраструктуру Смолінської шахти.
Враховуючи, що Україна не має власного досвіду ліквідації уранових об’єктів, звертається увага на необхідності розробки нормативних документів, що встановлюють правові засади зняття з експлуатації збиткових уранових об’єктів, та проєкту ліквідації Смолінської шахти.
Фінансування відповідних заходів здійснюється коштом державного бюджету.
Ліквідація Смолінської шахти відчутно вплине на економіку та соціальну сферу Кіровоградщини. Оскільки шахта є бюджетоутворюючим підприємством, на якому працює понад 800 людей. Її закриття призведе до втрати робочих місць та зменшення надходжень до місцевого бюджету.
Крім того, ліквідація шахти може негативно вплинути на екологію регіону. Адже це джерело радіоактивних відходів, які необхідно буде безпечно утилізувати.
Учасники наради від Кіровоградщини звернули увагу на необхідність розробки заходів щодо компенсації негативних наслідків ліквідації шахти для місцевої економіки та екології.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: