Сили тероборони стануть окремим підрозділом ЗСУ та отримають соціальні гарантії. Про це йшлося сьогодні в обласній державній адміністрації під час обговорення законопроекту №5557 «Про основу національного спротиву», внесеним до ВРУ Президентом Володимиром Зеленським.
Як повідомляє пресслужба ОДА, у разі схвалення документу планується створення системи національного спротиву агресора – за рахунок залучення широких верств населення до територіальної оборони, підготовка населення до виконання специфічних завдань територіальної оборони.
Нова система національного спротиву надасть змогу створення організованих та озброєних підрозділів в кожному районі та громаді кожної області України. Важливо, що сили територіальної оборони стануть окремим родом сил Збройних Сил України.
«Запорукою успішної оборони є не тільки наявність сучасного озброєння, але і патріотично налаштовані, добре підготовлені, професійні та вмотивовані захисники держави. Територіальна оборона вже не один рік успішно функціонує у багатьох країнах Європи – Польщі, Угорщині, країнах Балтії. І цей законопроект необхідний для того, щоб сили територіальної оборони мали усі необхідні соціальний захист від держави. Найважливіше, що кожен, хто долучиться до Сил територіальної оборони, матиме відповідні соціальні гарантії», – зазначила голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна.
У зв’язку з формуванням Сил територіальної оборони, загальна чисельність ЗСУ має збільшитися на 15 тисяч осіб, зокрема, кількість військовослужбовців – на 11 тисяч. У мирний час в Силах тероборони служитимуть контрактники та офіцери-призовники, а в особливий період будуть долучатися військовозобов’язані та резервісти. Крім того, з числа добровольців формуватимуться добровольчі формування територіальних громад.
Як зауважив військовий комісар Кіровоградського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Ярослав Кучер, Кіровоградщина – єдина в Україні область, яка створила першу бригаду територіальної оборони та три батальйони тероборони. Досвід успішної роботи цих формувань на Кіровоградщині вивчали представники країн Балтії.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: