На Кіровоградщині цьогоріч на хворобу Лайма, що переносять кліщі, захворіло восьмеро людей. Тоді як минулого року — лише 55-річна жінка з Кропивницького. Про це та про профілактику кліщових бореліозів та протикліщові заходи головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук в інтерв’ю телеканалу «Суспільне Кропивницький».
«Для зниження ризику захворювання жителів на хворобу Лайма необхідно своєчасно проводити як хімічну акарицидну, так і механічну обробку територій», – зазначила Надія Оперчук.
За її словами, варто також скошувати високу траву та іншу високу рослинність біля алей, у парках та місцях відпочинку людей.
Щоб уникнути укусів кліщів, головна державна санітарна лікарка радить одягати на природу та для прогулянки вбрання світлого кольору із довгими рукавами, що дасть змогу швидше виявити кліща й вчасно позбутися небажаного гостя.
Особливо треба бути уважними зараз, адже в природі сезонна активність кліщів спостерігається щорічно з березня по листопад. Але має піки активності — саме у квітні-травні та серпні-вересні.
Надія Оперчук рекомендує кожні 2 години оглядати себе та своїх супутників, особливо дітей, аби вчасно виявити кліщів. На прогулянці не ходити близько біля високої трави.
Якщо виявили кліща, зверніться до найближчого травмопункту або іншого закладу лікувальної мережі, щоб видалити.
Якщо немає можливості звернутися до лікувального закладу, кліща треба видалити самостійно та обробити місце укусу йодом.
«Самого ж кліща необхідно здати для дослідження в лабораторію особливо небезпечних інфекцій ДУ «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», що в Кропивницькому по вулиці Миколи Садовського, 40/9», – закликає Надія Оперчук.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: