На Кіровоградщині громадські активісти з обласного осередку “Всеукраїнської мережі ЛЖВ” допомагають владі подолати епідемію ВІЛ. Про результати такого проекту HeallthLink, що реалізується USAID RESPECT сьогодні поінформували на прес-конференції.
Зокрема, минулоріч активісти співпрацювали з 6 медзакладами, яким за рахунок донорських коштів надавали експрес-тести на виявлення ВІЛ, проводили тренінги для медиків і соцпрацівників, які супроводжували пацієнта від усвідомлення свого статусу до лікування.
За час реалізації проекту в Кропивницькому виявили 55 осіб з ВІЛ-статусом, 42 з яких почали диспансерне лікування. Також люди отримували психологічні і юридичні консультації.
Цьогоріч до проекту долучились вже 8 медзакладів: Центральна міська лікарня у Кропивницькому та лікарні в Добровеличківці, Світловодську, Бобринці, Малій Висці, Помічній, Новомиргороді. З початку цього року вже обстежено 37 осіб, у двох із яких виявлено вірус.
Як відзначив виконавчий директор обласного відділення “Мережі ЛЖВ” Костянтин Данильченко, робота соцпрацівника їхньої організації націлена на те, щоб пацієнт не був втрачений для суспільства. Людям доносять, що з допомогою АРТ-терапії можна жити повноцінним життям, народжувати здорових дітей, вчать, як розповісти родині про свій статус. Активісти наголошують, чим раніше людина звернеться за допомогою, тим краще. Адже лікування пацієнта на 3-4 стадії захворювання надзвичайно складне, з’являються супровідні хвороби.
Заступниця начальника міського управління охорони здоров’я Лариса Кудрик відзначила, що до співпраці з “Мережею ЛЖВ” боротьба з епідемією СНІДу була пасивною – тестування в основному проходили вагітні, які перебували в медзаладі на обліку, призовники тощо. Сьогодні ситуація змінюється й з 90% осіб, які мають ВІЛ-статус, понад 70% приймають терапію.
За словами посадовиці, минуло року 140 тис. грн. виділили з міського бюджету на придбання 5 тис. експрес-тестів. Цьогоріч в бюджеті передбачили ще 45 тис. грн., адже минулорічні запаси ще не використані.
Лариса Кудрик констатувала: якщо в західних країнах люди мають звичку регулярно обстежуватись, відвідувати психолога, то в Україні люди живуть за принципом “менше знаєш – краще спиш”. Тому медики закликають населення не зволікати з власним обстеженням.
Директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко каже, що рівень захворюваності зростає. Минулоріч зафіксовано 2590 осіб з ВІЛ, цього року показник сягає 2982 випадків.
Збільшення цифр пов’язане як зі зростанням захворюваності, так і з активнішою роботою на виявлення таких осіб. В районах з лікуванням людей ситуація гірша, констатує посадовець. Не всі люди, які мають ВІЛ-статус, приймають терапію. Реалізація проекту наразі спрямована на поліпшення ситуації.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: