Про це “Без купюр” повідомив директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко.
Йдеться про керівника Голованівської центральної районної лікарні Ольгу Бугаєнко. Так Олег Рибальченко прокоментував публікацію та відео “Української правди”, в якому розповідається, як в українських лікарнях, із порушенням правил експлуатації та безпеки, користуються кисневими концентраторами та звичайними балонами з киснем. Видання навело кілька прикладів із розповіді волонтерів благодійного фонду “Свої” заступнику міністра охорони здоров’я Віктору Ляшку.
В матеріалі зокрема йдеться про те, що в Павлограді медики неправильно підключили концентратор хворій на коронавірус, який передав фонд, внаслідок чого вона померла. А в Голованівській ЦРЛ, за словами волонтерів, на Кіровоградщині вибухонебезпечні балони з киснем стоять просто в палатах поруч із ліжками хворих.
“На відео величезні кисневі балони, які за правилами безпеки мають розмістити в окремому приміщенні за 25 метрів від людей, стоять прямо біля ліжок пацієнтів. Рівень подачі кисню регулюють гайковим ключем”, – ідеться в публікації.
Посадовець тут же відправив фото директору обласного департаменту охорони здоров’я Олегу Рибальченку,
“Як так! Хіба таке може бути? Тільки позавчора перевіряли умови використання в закладах. Зараз попрошу ДСНС та поліцію перевірити. Це ж НП”, – відповів останній заступнику міністра у месенджер.
В коментарі “Без купюр” Олег Рибальченко зазначив:
“Це відповідальність керівника закладу. І по цьому випадку будуть прийняті відповідні серйозні рішення: керівник вже відсторонений від роботи”.
Ще до того, як дізналися про відсторонення від посади, ми намагалися поспілкуватися з головною лікаркою, аби дізнатися, чому так сталося, чи є в лікарні, не зважаючи на те, що це не госпітальна база для хворих на коронавірус, пацієнти з COVID-19, як держава забезпечила медичні заклади периферії усім необхідним для боротьби з коронавірусом. Але в приймальні повідомили, що її немає на робочому місці, і коментарі в лікарні надаватимуть тільки на письмові звернення.
Редакція готова надати можливість висловитися з цього приводу медикам, у тому числі на правах анонімності – 0663804309.
Нагадаємо, що в 2010 році в реанімації Луганської лікарні №7 вибухнув балон з сумішшю газів. 16 людей загинули, 9 отримали травми. Тоді вибухом знесло перекриття з другого по п’ятий поверх.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: