“Чергова станції зателефонувала на 103, там відповіла операторка (з Кропивницького) номер 19. На обіцяну швидку чекали довго. Час ішов, жінці ставало все гірше, тому що спека. Чергова станції зателефонувала ще раз, відповів вже інший оператор. Через 5 хв швидка була на місці. З’ясувалося, що операторка номер 19 не передала виклик на швидку допомогу в селище Олександрівка. Електропоїзд затримано на 40 хв.”, – розповіла Інна.
Як зазначається в дописі, пасажирку забрали медики в майже непритомному стані.
В коментарі “Без купюр” заступниця гендиректора Центру екстреної медичної допомоги Тамара Беспалова запевнила, що чергова залізничної станції Фундукліївка телефонувала, але з її розмови з оператором складно було зрозуміти, потрібна швидка чи ні.
“У записі розмови чути, що чергова залізничної станції телефонує операторці й одну хвилину говорить з кимось іншим, просить її почекати. Після зауваження диспетчерки, що лінія не може бути довго зайнята, чергова залізничної станції каже, що пасажирці в потязі стало погано, потрібна швидка. На запитання, коли прибуває потяг, жінка відповідає, що через кілька хвилин. Операторка попереджає, що швидку доведеться чекати 15 хвилин. Жінка каже, що це довго. І все, вона не підтверджує, що потрібна швидка. Операторка просить перетелефонувати, коли вирішать”, – так описує ситуацію інша сторона.
У наступній розмові о 10:09 із іншою операторкою чергова залізничної станції обурюється, що обіцяна через 15 хвилин швидка не приїхала. На запитання диспетчерки, о котрій прибуває потяг, та відповідає, що о 9:51, вже 20 хв чекає.
На запитання операторки, чи викликати швидку, чергова залізничної станції відповідає ствердно. Її знову попередили, що чекати потрібно щонайменше 15 хв.
Тамара Беспалова дала змогу кореспондентці “Без купюр” ознайомитися із записами розмов, де дійсно чути, що чергова залізничної станції Фундукліївка на початку говорить не по суті та не зрозуміло, чи викликає швидку під час першого дзвінка.
За словами Тамари Беспалової, після уточнень від лікарів з’ясувалося – пасажирці стало погано через те, що не поснідала вранці. Їхала 43-річна жінка в Олександрівку. Пасажирку відвезли в лікарню, там вона здала аналізи, проте не дочекалася результатів й пішла з медичного закладу.
Депутат Кропивницької райради Андрій Лаврусь оприлюднив пояснення Тамари Беспалової керівнику обласної екстренки Андрію Табачуку і зазначив, що той, враховуючи позицію своєї заступниці, яка стала на захист операторки, ініціює службову перевірку та зробить відповідні висновки. Не виключає, що й кадрові.
Нагадаємо, у червні Центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф області очолив депутат обласної ради від “Батьківщини” Андрій Табачук.
Попередній генеральний директор КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області Кіровоградської обласної ради» Олександр Ярошенко 12 червня написав заяву про звільнення за згодою сторін.
Після смерті військового в Смоліному через несвоєчасну медичну допомогу в квітні нинішнього року голова Кіровоградської обласної ради Юрій Дрозд видав розпорядження «Про службове розслідування» та на час перевірки відсторонив Олександра Ярошенка від посади.
Також робоча група “Прозорість і підзвітність” при Кіровоградській ОВА рекомендувала обласній раді розглянути питання про перебування на посаді Олександра Ярошенка. Серед іншого, йому закидали й недотримання бригадами вимог МОЗу по часу транспортування пацієнтів.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: