Із 9 листопада на Кіровоградщині на території Українського товариства мисливців і рибалок, у приватних товариствах та філіях Лісів України, які мають мисливські угіддя, дозволили полювати на кабана та диких м’ясоїдних тварин, які переносять сказ і африканську чуму свиней.
Про це повідомив під час брифінгу заступник начальника Кіровоградської ОВА Юрій Миколаєнко.
“Наразі в області непроста епідеміологічна ситуація. Це пов’язано з великою кількістю рудої лисиці, щільність якої подекуди в окремих районах збільшилась і перевищує норму в п’ять-шість разів. Руда лисиця – це основний переносник сказу. Залишається проблемою для продовольчої безпеки Кіровоградської області й України зокрема й африканська чума свиней”, – розповів під час брифінгу посадовець.
Юрій Миколаєнко зауважив, що від африканської чуми свиней ефективної вакцини немає у світі, проте проти сказу є.
Цьогоріч в області зафіксували майже 10 випадків африканської чуми та близько 200 випадків покусів домашніми тваринами людей. Понад сто із них були заражені сказом.
Рішення про дозвіл на відстріл обласна військова адміністрація ухвалила за результатами засідань протиепізоотичних комісій, доповідей фахівців Держпродспоживслужби та управління лісового та мисливського господарства.
“Проблему потрібно вирішувати комплексно. Перше, необхідно провести широку вакцинацію домашніх тварин. Друге, регулювання чисельності диких м’ясоїдних тварин та дикого кабана шляхом полювання. І третє, імунізація диких м’ясоїдних тварин, яку ми вже завершили, розповсюдивши на території області 482 тисячі доз вакцин. Відкриття полювання – це вимушений захід, направлений на регулювання чисельності саме тих тварин, які несуть загрозу життю і здоров’ю людей та продовольчій безпеці області”, – пояснив Юрій Миколаєнко.
На Кіровоградщині окрім рудої лисиці та дикого кабана також помітили шакала.
Дозвіл на полювання на дикого кабана діятиме із 9 листопада до 29 грудня. На диких м’ясоїдних тварин – лисицю, вовка й шакала – з 9 листопада цього року до 23 лютого 2025 року. Відстріл проводитимуть лише на вихідних. Про це Юрій Миколаєнко розповів у коментарі Суспільному.
Нагадаємо, 4 листопада на Кіровоградщині завершили кампанію з імунізації диких тварин проти сказу. Загалом вручну розклали 482 138 приманок-брикетів з вакциною на площі 19 285,53 км2.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: