Сьогодні, 23 вересня, у Кропивницькому відбулась презентація мобільного додатку “My Pol” для миттєвого виклику поліції за участі начальника Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області Романа Козьякова та заступника керівника проекту My Pol Микити Стецюка.
Кіровоградщина стала 19 регіоном в Україні, де запрацює безкоштовний мобільний додаток “My Pol”, яким наразі користується вже близько 700 тисяч людей.
Мобільний додаток My Pol дозволяє викликати наряд поліції лише одним натисканням кнопки SOS, якщо людина потрапила в екстремальну ситуацію, а часу на дзвінок до поліції та пояснення немає. За словами Микити Стецюка час реагування поліції в такому випадку пришвидшується майже на 40%.
Роман Козьяков пояснив, що такий ефект досягається рахунком того, що диспетчер не з’ясовує місце перебування того, хто звертається . Додаток одразу встановлює геопозицію заявника.
«Таким чином, ми одразу знаємо куди до нього їхати», – розповів Роман Козьяков.
Місце знаходження заявника визначається з точністю від 3 до 12 метрів.
Працює додаток як на Android, так і на iOS.
«Подібні сервіси сьогодні діють лише в Дубаї, Сінгапурі, Індії, – розповідає Микита Стецюк. – В Європі аналогів таким додаткам не існує».
Також він зазначає, що “My Pol” не є адаптацією інших відомих сервісів, адже вони зазвичай заточені під особливості законодавства кожної окремої країни.
Сам мобільний додаток продовжує удосконалюватися, залежно від запитів користувачів і поліції.
Вікових обмежень для встановлення додатку немає, але розробник визначає, що самостійно користуватись усіма функціями додатку можна від 14 років.
«Але звертаю увагу всіх користувачів, що це не іграшка, це не якийсь деморежим, – наголошує Микита Стецюк . – Це повноцінний виклик поліції як і дзвінок на 102. Із такою ж відповідальністю».
Тему санкцій за хибний виклик для заявника продовжив і Роман Козьяков:
«Кожен такий випадок буде розглядатись окремо. Якщо людина помилилась в оцінці ситуації викликаючи поліцію, нічого їй за це не буде. Але якщо це було зроблено зі злим умислом і повторилось двічі, за законом передбачено відповідальність».
Додатком зможуть користуватись на всій території області.
Ця система також може бути корисною для дітей, іноземців, та людей, які спілкуються мовою жестів.
Виклик поліції через дзвінок на «102» продовжить працювати у звичному режимі.
Основні можливості додатку:
- – зробити швидкий виклик патрульної поліції дотиком завдяки функції “SOS”;
- – оцінювати роботу поліцейських за номером жетону;
- – спілкуватися з поліцейськими мовою закону (для цього є інформаційна довідка);
- – знаходити найближчі відділення поліції та медичної допомоги;
- – отримувати актуальні новини поліції (наприклад, push-сповіщення з орієнтуванням про зниклих дітей, або злочинців, які перебувають в розшуку).
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: