Тоді як Міненерго звітує, що зарплату шахтарям вугільної галузі забезпечили в повному обсязі, 858 млн грн вже надійшли на рахунки вуглевидобувних підприємств, гірники уранових шахт змушені вдатися до цілодобового протесту.
Це призвело до дуже напруженої ситуації на головних транспортних магістралях області – Київській, Миколаївській та Криворізькій трасах, які сьогодні, 21 грудня, перекрили шахтарі.
Так, о 20 годині вечора на трасі Кропивницький-Київ неподалік Великої Северинки стоять кілька десятків вантажівок. Водії обурюються, що вже понад шість годин не можуть рушити з місця.
“На трасі десятки фур. Особливо в напрямку Києва. У Великій Северинці протестувальники ввесь час, із невеликими перервами, ходять по пішохідному переходу. Як пояснили патрульні, протестувальники пропускають по 5 машин, переважно легкові, кожні 15 хвилин”, – розповідає жителька Кропивницького Юлія Гончаренко. – “Ми поверталися до Кропивницького на авто з чоловіком і дворічною дитиною. Тому нас учасники акції пропустили. Але дістатися міста було непросто, бо водії вантажівок, коли побачили, що нас пропустили, почали перекривати нам дорогу. Доводилося тричі виходити з машини і пояснювати, що ми їдемо з малою дитиною. Один із водіїв сказав, що вони стоять вже шість годин. Далекобійники обурюються, що шахтарі протестують на дорогах, а не перед Кабміном”.
Як пояснив голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, акція протесту на Кіровоградщині не припинятиметься на ніч – триватиме цілодобово, поки центральна влада не погасить борги з зарплати в 83 млн грн та не відновить роботу Інгульської, Смолінської, Новокостянтинівської шахт ДП “СхідГЗК”.
Наразі люди розбили намети та, не зважаючи на можливе зниження температури повітря до 5 градусів, збираються в них ночувати. Місцеві жителі принесли протестувальникам їжу.
Як повідомлялося раніше, не зважаючи на те, що шахтарі протестували в тому числі в Києві, третину боргу з заробітної плати їм перерахували тільки після того, як вони 16 грудня перекрили три дороги на Кіровоградщині. Але на цьому поступки держави закінчилися. Подальші доля підприємства і перспективи уранової галузі області шахтарям не відомі.
Як повідомляв “Без купюр”, протягом нинішнього року шахтарі кілька разів влаштовували акції протесу, зокрема, востаннє в Києві.
Оскільки підприємство зі штатом майже 5000 працівників перевели в режим простою. Людям заборгували 143 млн грн зарплати. Також виникла загроза відключення за борги електроенергії та призупинення відкачування води в шахтах. Як наслідок, заражені води можуть потрапити у водоносний горизонт. Керівництво ДП “СхідГЗК” пояснює працівникам ситуацію тим, що “Енергоатом” несвоєчасно розраховується за урановий концентрат.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: