Житель Голованівського району рибалив та купався в річці Ятрань. Цьогоріч в області це третій випадок лептоспірозу – гострої інфекційної хвороби, що вражає нирки, печінку, серцево-судинну та нервову систему.
За інформацією, ГУ Держпродспоживслужби України, фахівці разом із ветеринарами провели епізоотичне розслідування із лабораторним обстеженням тварин, які утримуються в домоволодінні потерпілого. Адже чоловік міг заразитись, контактуючи або доглядаючи за домашніми тваринами.
За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, цьогоріч в Україні фіксують збільшення випадків лептоспірозу серед людей в 1,6 рази – зареєстровали 230 випадків, минулоріч за налогічний період їх було 141.
На Кіровоградщині зареєстрували три випадки лептоспірозу, торік захворіло восьмеро жителів області.
У Держпродспоживслужбі Кіровоградщини нагадують – збудник лептоспірозу може передаватися людині через поверхневі води річок, водоймищ та ставків.
Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів, що перебігає із гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, геморагічним синдромом.
Збудник лептоспірозу може уражати як людей, так і тварин. Висока інфікованість спостерігається серед гризунів – щурів, мишей. У тварин захворювання може протікати явно, з вираженою симптоматикою, а також безсимптомно. Лептоспіри у великій кількості виділяються із сечею в зовнішнє середовище.
У довкіллі збудник добре зберігається у вологих місцях, відкритих водоймах, колодязях, вологих продуктах харчування.
Механізм передачі збудника – аліментарний або контактний. Заразитися можна під час вживання контамінованої води й харчів, особливо тих, що зберігаються в погребах; купання, риболовлі; догляду за хворими тваринами, укусу гризуна. Вхідними воротами в організм людини для лептоспір є ушкоджена шкіра (подряпини, тріщини) та слизові оболонки.
Найчастіше від моменту зараження до захворювання при лептоспірозі проходить 1-2 тижні, але хвороба може проявитися й протягом місяця. Якщо ж через певний проміжок часу після відпочинку на водоймах у вас або ваших близьких спостерігається: лихоманка з підвищенням температури в межах 38-40° С, головні болі, світлобоязнь, безсоння, нудота, блювання, втрата апетиту, м’язові болі (у литкових м’язах) – , необхідно терміново звернутися до лікаря.
Держпродспоживслужба Кіровоградщини дає кілька порад, як не захворіти на лептоспіроз:
- дотримуватись правил особистої гігієни
- мити продукти харчування перед вживанням
- не купатись у забруднених, невідомих водоймах, із непроточною водою та, які не визначені рекреаційними місцями для відпочинку та купання
- не пити воду з невідомих джерел
- не допускати забруднення гризунами харчових продуктів та питної води
- не ловити рибу в заборонених місцях та не розчищених ставках
- проводити заходи зі знищення щурів та мишовидних гризунів у підвалах, садибах, будинках і територіях населених пунктів
- вакцинувати домашніх та сільськогосподарських тварин протии лептоспірозу.
Довідково: Геморагічний синдром (ГС) (патологічна кровоточивість) виникає внаслідок порушень в одному або кількох механізмах системи гемостазу. Проявляється різноманітними крововиливами в шкіру та слизові оболонки, кровотечами та гемартрозами.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: