Учора, 9 травня, в Олександрії під час відзначення Дня перемоги над нацизмом у ІІ Світовій війні, місцевий мешканець носив георгіївську стрічку.
У зв’язку із цим, працівники поліції склали на нього адмінпротокол за ст. 173-3 КУпАП (виготовлення та пропаганда георгіївської (гвардійської) стрічки).
«Матеріали направлено до суду», – повідомила у коментарі «Без купюр» керівниця Сектору комунікації поліції області Віталіна Бевзенко.
За вказаною статтею передбачено штраф від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією стрічки чи предметів, що містять її зображення, абo адміністративний арешт на стрoк дo п’ятнадцяти діб.
В поліції відзначили, що це єдине подібне порушення, зафіксоване правоохоронцями цього дня.
Нагадаємo, щo на 9 травня публічний захід у Крoпивницькoму прoвoдили прихильники забoрoненoї в Україні Кoмпартії. Місцеві мешканці відзначали у соцмережах, що фото їхніх родичів використали під час ходи без дозволу. Так, жителька обласного центру Ольга Березіна повідомила, що одна з жінок несла портрет її батька, котрий помер 10 років тому і є ветераном Збройних Сил, проте участі саме у ІІ Світовій війні не брав.
Довідково. За повідомленням Українського інституту національної пам’яті, ототожнення георгіївської та гвардійської стрічок у ході акції стало, по суті, спробою монополізувати перемогу над нацизмом, представити її як суто національну російську. Вклад інших народів, у тому числі, й українського, нівелюється. Цілком однозначно подібну трактовку озвучив уряд РФ у особі прем’єр-міністра В. Путіна 2010 року, коли заявив про виключну роль росіян та Росії у Великій Вітчизняній війні.
Таким чином, чорно-оранжева стрічка використовувалася у символіці Російської імперії, білогвардійському русі, радянських нагородах наприкінці та після Другої світової війни, а також у сучасних російських відзнаках. У всіх випадках вона символізувала, у першу чергу міць російської армії, держави.
Фото зі сторінки у Фейсбуці “Сучасна Олександрія”
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: