«Без купюр» продовжує публікувати витяги зі звіту Рахункової палати України про аудит використання коштів Держфонду регіонального розвитку, які освоїли на Кіровоградщині.
За результатами аудиту, проведеного за 17 проектами Кіровоградської області, у восьми випадках (89 %) встановлено використання коштів ДФРР з порушеннями бюджетного законодавства на загальну суму 25 млн 789,4 тис. грн, унаслідок чого заподіяно збитків державі на суму 18 млн 500,5 тис. гривень.
Зокрема, в Управлінні капітального будівництва Кіровоградської облдержадміністрації (далі – УКБ, авт.) встановлено неодноразове застосування механізму штучного уникнення повторного проведення процедур публічної закупівлі зі зміною істотних умов первинних договорів підряду (договірної ціни), що має ознаки корупційних діянь з боку посадових осіб управління.
Так, усі вісім договорів підряду, укладених у 2017 році УКБ Кіровоградської ОДА в кінці 2017 року, або у 2018 році на підставі додаткових угод, з посиланням на статті 651, 653 та 654 Цивільного кодексу України, були розірвані за погодженням сторін.
Відповідно до додаткових угод сторони визнавали відсутність претензій за договорами підряду, що розриваються.
У примітках звіту ідеться, що за усним повідомленням посадовців управління, причиною розірвання цих договорів підряду було коригування проектно-кошторисної документації (далі – ПКД, авт.) та відповідне проведення надалі додаткових закупівель.
Як наслідок, припинялись зобов’язання, взяті підрядниками щодо виконання робіт за об’єктами відповідно до ПКД, та передавання в установленому порядку завершених будівництвом і готових до експлуатації об’єктів замовнику, а також втрачала чинність умова договорів щодо динамічної ціни матеріальних ресурсів без зміни загальної вартості будівництва.
При цьому ініціатори розірвання договорів не надавали письмові повідомлення іншим сторонам договору, не отримували письмові погодження від інших сторін договору, не складали акти приймання-передачі будівельних майданчиків, виконаних робіт та наявних на будівельних майданчиках матеріалів, устаткування, що необхідні для здійснення подальших робіт на об’єктах.
Це свідчить про порушення вимог пункту 118 Загальних умов підряду № 668 та розділу ХХІ договорів підряду, укладених УКБ Кіровоградської ОДА.
Натомість, як засвідчили результати аудиту, УКБ в надалі укладалися з цими ж підрядниками інші договори підряду (у тому числі у чотирьох випадках за результатами переговорної процедури) на виконання робіт за об’єктами, щодо виконання яких були розірвані попередні договори підряду.
Таким чином, розірвання УКБ (начальник Проненко С. М.) договорів підряду з виконавцями будівельних робіт до повного завершення робіт, передбачених ПКД (яке зумовлене коригуванням з ініціативи УКБ проектно-кошторисної документації, що призводить до:
- суттєвих змін проектних рішень та зростання вартості проектів),
- створює передумови для уникнення від виконання підрядниками договірних зобов’язань щодо виконання робіт у повному обсязі,
- недотримання договірної ціни, визначеної за результатами проведених процедур закупівель, та, як наслідок, перенесення на замовника додаткових обсягів витрат, понесених підрядниками на виконання робіт і придбання матеріалів за цінами, вищими від визначених ПКД та договірною ціною при укладенні договору підряду.
Згідно з аудитом, лише за двома фактами безпідставного проведення переговорних процедур УКБ створено передумови для необґрунтованого здійснення додаткових витрат коштів ДФРР в інтересах третіх осіб на загальну суму 7 млн 321,0 тис. грн, чим заподіяно збитки державі.
«Отже, в діях посадових осіб УКБ (начальник Проненко С. М., заступник начальника Царьов І. В.) містяться ознаки кримінальних правопорушень, передбачених статтями 191 і 366 КК України», – вказано у звіті.
У зв’язку з цим Рахункова палата спрямувала повідомлення в НАБУ та ГПУ.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: