На Кіровоградщині від лептоспірозу помер 58-річний житель Олександрії, небезпечною хворобою заразився під час рибалки.
Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.
Чоловік звернувся за медичною допомогою до Центральної міської лікарні зі скаргами на підвищення температури (39°С), слабкість, біль у литкових м’язах та попереку. Хворого госпіталізували до інфекційного відділення з діагнозом лептоспіроз, важкий перебіг. Однак через кілька годин його стан погіршився, чоловіка перевели до відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії. У нього лабораторно підтвердився діагноз – лептоспіроз, жовтянична форма, гепаторенальний синдром з гострою нирковою недостатністю.
На жаль, врятувати чоловіка не вдалося, через два дні перебування у лікарні він помер.
За результатами епідеміологічного розслідування цього випадку встановлено, що напередодні протягом кількох днів він рибалив на ставку біля Григорівки Світловодського району. Саме ставок із уповільненим плином води є ймовірним джерелом захворювання, де чоловік заразився бактерією Leptospira.
Довідково
Лептоспіроз – небезпечне інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira.
Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, а також при контакті із інфікованими тваринами. В організм людини бактерія лептоспірозу найчастіше потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).
Збудники інфекції потрапляють у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів.
Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, ураження печінки, менінгіту (запалення мембрани навколо головного і спинного мозку) чи навіть смерті.
Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. До того ж, часом захворювання може протікати безсимптомно.
Щорічно в Кіровоградській області реєструються випадки захворювань людей на лептоспіроз, в тому числі з летальним результатом.
У 2020 році в області було зареєстровано 5 випадків лептоспірозу; 2019 рік – 6 випадків; 2018 рік – 12 випадків; 2017 рік – 11; 2016 рік – 15.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: