“Фестиваль добрих практик громад-2019” відбувся 7 вересня у Малій Висці в рамках програми DOBRE. Громади-партнери ділилися дієвими практиками залучення мешканців до розвитку своїх ОТГ та презентували місцеві ініціативи.
У проєкті взяли участь Смолінська, Компаніївська, Новоукраїнська, Помічнянська, Дмитрівська, Новопразька, Бобринецька, Маловисківська громади, а також регіональні партнери Громадська спілка “Громадські ініціативи України” та Агенція сталого розвитку “Хмарочос”.
На тематичних “Майстернях змін” учасники фестивалю обмінювалися досвідом втіленні ініціатив та проєктів, напрацьовували дорожні карти та ідеї для спільнодій та мережування, а також поглиблювали свої знання про інструменти участі. “Майстерні змін” охопили тематику безпекових, культурницьких, молодіжних ініціатив у громадах. Усі бажаючі могли більше дізнатися про бюджет для громад та бюджет участі, промоцію громади, як втілювати етноекспедиційні проєкти для розвитку громад.
За успішне втілення місцевих ініціатив та використання інструментів для їх реалізації громади отримали різні відзнаки.
На Фестиваль завітав Беррі Рід, керівник Програми DOBRE, який наголосив, що успіхи об’єднаних громад Кіровоградщини є переконливим аргументом на користь ефективності децентралізаційної реформи.
Юрій Гульдас, очільник Маловисківської громади, наголосив на важливості співпраці та партнерства, розвитку громади: “Якби наші громади створилися 25 років, то ми б зберегли і розвинули ту економіку, яка працювала на цих місцях… Ми за короткий період завдяки децентралізації встигли зробити багато. Маловисківська громада – перша громада, яка народилася на Кіровоградщині. І це символічно, що цей фестиваль відбувається саме у Малій Висці”.
Після презентації добрих практик відбулася візійна розмова з лідерами громад-партнерів Програми DOBRE на теми ціннісних орієнтирів та стратегічного розвитку громади, мережування і партнерства, діалогу з громадою – владою – бізнесом про інструменти участі, які допомагають розвивати демократичне і сильне самоврядування на місцях.
Кульмінацією офіційної частини фестивалю стало оголошення переможців Конкурсу «ГРОМАДА УЧАСТІ» на найкраще використання механізмів участі громадян у місцевому врядуванні в Кіровоградській області. Конкурс тривав протягом літа, його завдання – заохотити громади активніше використовувати механізми участі та поширювати дієві інструменти залучення громадськості. Лауреатами в окремих номінаціях стали Бобринецька міська об’єднана територіальна громада – за прогресивне використання бюджету участі в громаді, Маловисківська міська ОТГ – за широке залучення громадян до проєктів участі, та Новоукраїнська міська ОТГ – за досягнення компромісу в громаді через механізм “громадських слухань”.
Порадував учасників Фестивалю ярмарок, де кожна громада дивувала різноманіттям презентацій проєктів соціальної дії та місцевих ініціатив, досягнення громади ілюстрували створені для фестивалю креативні мапи та фотосушки. Запам’яталися учасникам та гостям фестивалю традиційне українське частування та обмін подарунками, мистецька та гастрономічна локації. Участь у Фестивалі взяли місцеві крафтові виробники – родинний бренд “Бджола і Ше” (Маловисківська громада) та “Сирний рай” (Дмитрівська громада).
Завершився фестиваль особливим ритуалом мережування: учасники зробили кольорові літачки з паперу, на якому написали свої побажання друзям і партнерам з громад, свої контакти та побажання. Символ паперовий літачок вибрали невипадково – відомо, що у Малій Висці народився і жив відомий авіаконструктор Олександр Кудашев, і, можливо, його перший літак був паперовий.
Програма Dobre USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Комʼюнітіз ( Global Communities ) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні.
Фото|Frame studio Кропивницький
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: