Директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОВА Олег Рибальченко розповів під час брифінгу в ОВА, як жителям Кіровоградщини встановити інвалідність після ліквідації МСЕК. Більше дивіться на відео ОВА або читайте в нашому тексті.
З 1 січня в Україні змінилася процедура встановлення ознак інвалідності. Нова система покликана забезпечити об’єктивне оцінювання функціональних обмежень, що впливають на повсякденне життя людини. Рішення прийматимуть експертні команди, сформовані у провідних медичних закладах області.
“Фактично з 1 січня МСЕКи не працюють, працюють тільки експертні команди при медичних закладах. Саме вони визначають функціональні порушення, які обмежують людину в повсякденному житті, й надають статус людини з інвалідністю. Для тих людей, які вже мають такий статус, всі раніше прийняті рішення залишаються чинними ще пів року, разом із пільгами. Поки впорядкують систему”, – пояснив посадовець.
Постанова Кабінету Міністрів №1338 передбачає використання міжнародних класифікацій для оцінювання функціональних обмежень.
Замість восьми обласних МСЕК їх визначатимуть десять експертних команд, що охоплюють усі райони області, включаючи спеціалізовані заклади для психіатрії, онкології, кардіології тощо.
Обласні заклади, які працюють за новою системою і мають бригади:
обласна лікарня (багатопрофільний надкластерний заклад);
кардіологічний центр;
психіатрична лікарня;
онкологічний центр.
фтизіопульмонологічний медичний центр.
За регіональним принципом в області збільшили кількість медичних закладів, де встановлюватимуть інвалідність:
Центральна міська лікарня Кропивницький.
Лікарня швидкої медичної допомоги Кропивницький.
Центральна міська лікарня Олександрії.
Новоукраїнська міська лікарня.
Кластерна лікарня Голованівського району.
Загалом у всіх цих закладах працюватимуть 50 експертних комісій – з основним складом, для дублювання і резерву. Вони зможуть залучати інших фахівців, щоб детально визначити певні стани.
Справи пацієнтів, інвалідність яких мали визначати на початку нового року, передали новоствореним експертним бригадам.Вони розглядають їх у тій же черговості, яка була визначена ще, коли діяли МСЕК.
“Ми ці справи зацифрували й внесли до єдиної електронної системи. Особливістю цієї системи є те, що розгляди відбуваються виключно в електронному вигляді. З першого січня пацієнти, які претендують на огляди чи на переогляди, повинні звернутися до своїх лікарів і вони вносять дані в електронну систему. Особливість її в тому, що в день розгляду пацієнт не знає, яка саме команда розглядатиме його справу. І комісія не знає, справу якого пацієнта вона розглядатиме. Відомо тільки місце і час розгляду”, – розповів посадовець.
Огляд може бути:
очний – за присутності пацієнта;
дистанційний;
біля ліжка пацієнта, тобто з виїздом до нього;
пацієнта може представляти уповноважена особа.
Протягом місяця з моменту подачі документів приймається рішення про встановлення статусу інвалідності.
Лікарі, які лікують пацієнтів з хронічними захворюваннями, можуть самостійно внести їхні дані в систему та ініціювати розгляд його справи для встановлення інвалідності. Зокрема, це може робити й сімейний лікар. Єдина відмінність у тому, що тепер пацієнт не відвідує лікарсько-консультативну комісію. Перелік залишається стандартним – документи особи й документи, які демонструють підстави для розглядів.
Особливістю направлення військових є те, що військово-лікарські комісії (ВЛК) тепер мають право самостійно направляти пацієнтів на розгляд експертних команд без проміжного погодження.
Пріоритет у черговості розгляду справ надається військовослужбовцям, особам з вперше встановленим діагнозом та пацієнтам із тривалими лікарняними (понад 120 днів).
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: