Вчора в Кропивницькому крім офіційних заходів до Дня підприємця, який в Україні відзначають в першу неділю вересня, відбувся бізнес-форум. Його учасниками стали майже півтори сотні підприємців Кіровоградщини. Не зважаючи на передсвятковий настрій, чотири години вони присвятили таким серйозним питанням, як можливості для розвитку в сучасних умовах, зміни в податковому законодавстві та тонкощі податкових перевірок, автоматизація обліку, де взяти гроші, щоб заробляти більше, і стресостійкість в умовах постійних змін. Підприємці також мали унікальну нагоду напряму поставити запитання керівництву Обласного центру зайнятості та податкової служби. І власне, познайомитися з Юлією Мороз, яка віднедавна виконує обов’язки начальника Головного управління ДПС в Кіровоградській області.
Перший заступник голови Кіровоградської ОВА Павло Конопко, який виступив з вітальним словом від імені керівництва області, назвав підприємців рушійною силою економіки. За його інформацією, результатом діяльності 55 811 суб’єктів підприємницької діяльності, зареєстрованих на Кіровоградщині, стали 3 мільярди 324 мільйони гривень надходжень до бюджетів усіх рівнів лише у першому півріччі нинішнього року.
Як наголосила Олена Надутенко, яка започаткувала Спілку підприємців малого і середнього підприємництва області 23 роки тому, для підприємців дуже важливо бути поінформованими, бо світ дуже швидко змінюється.
Допомогти у цьому і налагодити діалог бізнесу з владою взялася її наступниця, нинішня голова спілки й ініціаторка заходу Ольга Ковальова-Алокілі, яка також є депутаткою Кропивницької міської ради та з 2021-го року очолює Регіональний фонд підтримки підприємництва. Тому перше, з чого вона почала практичну частину форуму, — як бізнесу отримати підтримку від держави й місцевої влади. Оскільки попри те, що вона є, звернень від підприємців, зокрема до фонду — не так багато. Хоча динаміка в його роботі очевидна.
“У 2020-ому році фонд профінансував лише один проєкт. У 2021-ому, коли я його очолила, з кінця травня ми профінансували вже 8 проєктів. У 2022-ому попри війну нам вдалося прийняти 9 проєктів і профінансувати 6. Скільки буде у 2023-ому році — ще під питанням. У нас завершилися вже дві хвилі прийому заявок. У першій хвилі у нас було 7 заявників, під час другої – 4. Тобто вже є 11 заявок і незабаром буде третя хвиля прийому бізнес-планів”.
Вона детально зупинилася на тому, яку саме допомогу з обласного бюджету і на які проєкти можна отримати від фонду, як комунального підприємства.
“Допомога є безповоротна і поворотна. Ми можемо надати безвідсотковий кредит для стартапу до 100 тисяч гривень, а діючому бізнесу — до 500 тисяч гривень терміном на три роки. Але обов’язковою умовою для підтримки з обласного бюджету є співфінансування громад. Комунікацію з органами місцевого самоврядування ведемо ми. І в нас сьогодні тут є підприємці, які звернулися до фонду, завдяки чому в їхніх громадах передбачили в бюджетах кошти для співфінансування проєктів місцевого бізнесу. Також нинішнього року Кропивницька міська рада вже використала на підтримку підприємців передбачені кошти й збільшила суму видатки на ці потреби”, – розповіла Ольга Ковальова-Алокілі.
Щодо безповоротної фінансової допомоги, то фонд може компенсувати до 100 тисяч гривень за сплачені відсотки по інвестиційних кредитах комерційних банків.
В.о.начальника Головного управління ДПС в Кіровоградській області Юлія Мороз розповіла про основні зміни в податковому законодавстві. Зокрема, про умови оподаткування з 1 серпня для платників єдиного податку другої та третьої груп, які на початку воєнного стану мали змогу платити за ставкою 2%. Тепер вони знову мусять платити за “довоєнною” ставкою 5%, а також застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО) при здійсненні операцій з продажу товарів чи послуг. Вона нагадала також, що Закон України № 3219 відновлює з жовтня застосування штрафів за невикористання РРО / ПРРО.
Жваву зацікавленість учасників форуму викликав виступ заступниці директора Кіровоградської обласної служби зайнятості Наталії Невідомої про урядові гранти на розвиток бізнесу, умови фінансування та як правильно заповнити заявку на грант.
Так, за її інформацією, на сьогодні в рамках програми “єРобота” конкурсна комісія схвалила фінансування понад 80 бізнес-проєктів на загальну суму понад 31 мільйон гривень, що дозволило створити в області 105 нових робочих місць. Всього ж за цією програмою планують створити 177 робочих місць.
Про види та особливості податкових перевірок присутнім розповіла адвокатеса, докторка філософії в галузі права Юлія Ковальчук. Про те, як все контролювати й при цьому менше витрачати часу на облік підприємства, розповів експерт з побудови бізнес-процесів та автоматизації обліку, співзасновник компанії «Hub Kaizen Digital» Олексій Мірошніченко.
А на завершення рецептами стресостійкості поділилася з колегами бізнес-коуч й експертка з супроводу публічних закупівель Світлана Мацола.
«Можна чогось чекати від влади, а можна вже сьогодні впроваджувати зміни. Наше завдання – об’єднати зусилля підприємництва і представників органів місцевого самоврядування й створити синергію бізнесу й влади задля розбудови цієї території. Адже в цьому мають бути зацікавлені всі», – підсумувала голова ГО «Спілка підприємців малого та середнього підприємництва Кіровоградської області» Ольга Ковальова-Алокілі і запевнила, що подібні заходи для підприємців організовуватиме й надалі.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: