Міністерство охорони здоров’я додало важливі зміни до Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу.
Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомила в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
Зокрема, наголошується, що робити копії документів тепер не потрібно – для підпису декларації з лікарем достатньо лише 2 документів:
1. Той, що посвідчує особу (паспорт або свідоцтво про народження для дитини). Якщо ви не маєте паспорта, почитайте тут, які документи можна принести.
2. Документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (раніше він мав назву ІПН – індивідуальний податковий номер).
Якщо не маєте такого документа через релігійні переконання і про це є відмітка у паспорті, він не потрібен.
Працівники медзакладу більше не зобов’язані зберігати або робити копії документів. У них лишається лише 1 примірник декларації, який ви підписали.
Важливо зазначити, що невідкладна допомога гарантована навіть без декларації з лікарем.
Обрати сімейного лікаря та підписати декларацію має кожен. Так держава зможе гарантувати кожному надання повного пакета послуг первинної медичної допомоги. Проте якщо людина знаходиться у невідкладному стані (зокрема, дуже висока температура, підвищений тиск, загострення хронічних хвороб), їй не можуть відмовити у наданні безоплатної допомоги на первинці на підставі того, що в неї немає декларації.
Також, подовжено термін дії декларацій, які були підписані до старту кампанії з вибору лікарів.
Всім, хто підписав декларацію до 01.04.2018 – декларація діє до кінця 2019 року. Є достатньо часу оформити відносини з лікарем під час найближчого візиту.
Важливо, що декларації про вибір лікаря, які були підписані до набрання чинності змін, дійсні і не анулюються.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: