Попри роки вiйни Росiї проти України, анексiю Криму й тисячi вбитих українських вiйськових та мирного населення,знищення українських населених пунктiв й iнфраструктури, українськi представники церкви Московського патрiархату продовжують їздити до країни-агресора. Так, 6 жовтня, митрополит Київський Онуфрiй та митрополит Кiровоградський (самозваний Єлiсаветградський) Iоасаф у Москвi взяли участь в засiданнi Священного Синоду Росiйської Православної Церкви. Засiдання очолив одiозний патрiарх Кiрiл, вiдомий заявами, що України не iснує як держави, прихильнiстю полiтики Путiна й агресiї до нашої країни.
Того ж дня сайт Русской Православної церкви оприлюднив декiлька повiдомлень про зiбрання. В одному iз них йдеться, що члени Синоду направили вiтальну телеграму Путiну до дня народження. У нiй, зокрема йдеться, про «вклад» Путiна «в утверждение идеалов справедливости, мира и согласия между странами и народами». Цю новину вiдразу поширило низка росiйських пропагандистських видань.
У зв’язку iз цим, Єпископ Кропивницький i Голованiвський Марк української Православної церкви Київського Патрiархату виступив iз вiдкритим листом до керiвництва України та Кiровоградської областi, у якому засудив такi дiї «українських» церковникiв Московського Патрiархату. Й закликав вiрян цiєї церкви й меценатiв звернути увагу на поведiнку очiльникiв УПЦ МП.
У свою чергу Кiровоградська Єпархiя православної церкви Московського Патрiархату поширила на своєму сайтi та у «прихильних» ЗМI заяву-вiдповiдь. У значному за обсягом текстi, у стилi росiйської пропаганди озвучено низку манiпулятивних тверджень, образ i принижень Єпископа Марка й Української церкви Київського Патрiархату. Iз приводу ж вiтальної телеграми Путiну, яка й стала приводом заяви Єпископа Марка, опублiковано кiлька речень. Вони зводяться до того, що пiд час засiдання в Москвi рiшення про направлення телеграми не приймалося i що це особисте рiшення патрiарха Кiрiла.
«Що ж стосується Патрiарха, то це є його прерогативою говорити вiд iменi повноти Церкви, Синоду, єпископату. Проте слiд вiдрiзняти суттєвi речi – «вiд iменi Синоду» та «за дорученням» або ж «за пiдписами членiв Синоду», – виправдовуються у Кiровоградськiй єпархiї.
Власної ж заяви проти того, що вiд їх iменi поширили вiтання Путіну, внаслiдок дiй якого в Українi загинуло сотнi людей, церковники не опублiкували.
Нагадаємо, УПЦ МП не визнала Росiю агресором.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: