Понад два роки минуло після корупційного скандалу і звільнення з посади голови Кіровоградської ОДА Андрія Балоня, але його прізвище з’явилося у ЗМІ не у зв’язку з вироком Вищого антикорупційного суду. Регіональні видання розміщують його фото як волонтера разом із вокалістом гурту «Тік» Віктором Бронюком, а центральні пишуть про відкриття в Україні школи пілотів військових дронів. Хоча, якщо вірити шістьом адвокатам Андрія Балоня, які клопотали про повернення внесених за нього 8 млн грн застави та пом’якшення запобіжного заходу, він мобілізований та служить в ЗСУ. А ще встигає бути радником Дрогобицького міського голови.
Вінницьке видання «20 хвилин» в публікації від 20 січня про волонтерську допомогу Миколаївщині та Херсонщині згадує Андрія Балоня як представника благодійного фонду, заснованого Тайрою – відомою волонтеркою та парамедикинею Юлією Паєвською.
А вже за тиждень ми дізналися з пресрелізу, який прийшов на редакційну пошту нашого видання, що Андрій Балонь став співзасновником школи для військових, де вчитимуть пілотувати бойові дрони. Цю новину дружно підхопили як центральні, так і регіональні видання.
Пересвідчившись у тому, що мова про того самого Балоня, прізвище якого влітку 2020-го згадували чи не всі загальноукраїнські ЗМІ в зовсім іншому контексті, «Без купюр» поцікавився перебігом слухань в його справі у Вищому антикорупційному суді.
Обвинувальний акт стосовно ексголови Кіровоградської ОВА у кримінальному провадженні про отримання неправомірної вигоди у великому розмірі надійшов до суду для розгляду по суті 26 квітня 2021 року. На момент останнього засідання, що відбулося 16 листопада 2022 року, провадження перебувало на початку судового розгляду.
Суд лише розпочав дослідження доказів сторін та встановлення фактичних обставин справи. Через це та можливі ризики щодо уникнення правосуддя — не наважився повністю задовольнити клопотання адвокатів і замінити запобіжний захід у вигляді застави на особисте зобов’язання.
Та, оскільки прокурор не подавав клопотання про продовження обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, і обвинувачений служить в ЗСУ, колегія суддів відзначила зменшення ризиків у справі та вирішила змінити розмір застави з восьми мільйонів гривень до шести й повернути два мільйони заставодавцям.
Нагадаємо, що в червні 2020-го суд обрав Андрію Балоню запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю вийти під заставу в понад 10 млн грн, чим він і скористався. Відтоді судді неодноразово переглядали розмір застави як запобіжного заходу і зменшили майже в половину.
Не виключено, що до вироку, яким би він не був, суд повністю поверне заставу, суспільство забуде про колись гучну корупційну справу і не цікавитиметься фіналом, а пан Балонь зробить нову кар’єру. Можливо, навіть не тільки адвоката, а й антикорупціонера. За іронією долі, обвинувачений в корупційному злочині колишній посадовець свого часу захистив дисертацію кандидата юридичних наук про методику розслідування злочинів, вчинених із використанням службовою особою своїх повноважень.
У жовтні 2021-го Андрій Балонь вже зробив спробу змінити зіпсований імідж — обвинуваченого в корупції на жертву правоохоронців і місцевих князьків, яким він заважав займатися корупцією.
За версією ж слідства, Андрій Балонь вимагав хабар у начальника Головного управління Держпродспоживслужби Ігоря Бойчука. Його спільником став керівник патронатної служби ОДА Сергій Шевченко, батько якого очолював Держпродспоживслужбу в Херсонській області.
Саме Шевченко, як повідомляли правоохоронці, комунікував із Бойчуком від імені Балоня про 110 тис. грн хабаря щомісяця за можливість безперешкодно працювати.
Згодом вимоги зросли до 15% від офіційного обороту державної установи – близько 1,8 млн грн.
Перші 100 тис. грн передали на початку червня. Після отримання другого траншу у 250 тис. грн Сергія Шевченка затримали в Кропивницькому, а Андрія Балоня в Києві.
На роботі та вдома у підозрюваних вилучили 4,5 мільйони гривень, 320 тисяч доларів США, 24 тисяч євро готівкою.
Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: