Депутати міської ради повернулися до питання включення у порядок денний питання про перейменування міської ради.
Як писав «Без купюр», на початку сесії трибуну для виступів заблокували громадські активісти з вимогою декомунізувати міськраду й нагадали, що не можна вшановувати жертв Голодомору і водночас працювати в раді, що носить ім’я співавтора закону про «5 колосків».
«За» включення «перейменувального» питання до порядку денного проголосував 31 депутат.
Після цього депутати за пропозиціями громадського активіста, демобілізованого учасника АТО Олега Кокуленка й депутата Олександра Артюха пішли на нараду до міського голови.
Після наради міський голова повідомив, що фракції до 13-ї години з цього питання проведуть перемовини між своїми депутатами.
Після перерви у сесійній залі зареєструвався 31 депутат. Міський голова Андрій Райкович умовив громадських активістів покинути блокування трибуни.
Він також повідомив, що за результатами наради з громадськістю прийнято рішення «у повному порозумінні і згоді», що міськрада не повинна носити ім’я Кірова. Це рішення було рекомендоване кожній із фракцій. Наразі потрібно вирішити питання про перейменування сесії.
Андрій Райкович озвучив три назви, що обговорювалися під час наради й пропонувалися раніше. За його словами, пропонуються назви: Кропивницька міська рада. Фракція «БПП» запропонувала варіант Центральноукраїнська, а міський голова озвучив пропозицію назвати міська рада міста Кропивницький.
Ігор Волков повідомив, що фракція «БПП» підтримує декомунізацію міської ради. За словами депутата, фракція пропонує назву – Центральноукраїнська міська рада міста Кропивницький з огляду на зареєстровану у Верховній Раді постанову про перейменування області в Центральноукраїнську, а також «гарячу дискусію» у Фейсбуці.
Депутат Володимир Смірнов наголосив, що є норма закону, яка регламентує найменування органів місцевого самоврядування як юридичних осіб. У Законі вказано, що назва має складатися із власного найменування населеного пункту.
Попри це, міський голова поставив кожну із пропозицій на голосування заявивши про надмірну політизацію процесу. Начальниця юридичного управління Марина Смаглюк зазначила, що проблем у такому голосуванні нема, бо є пропозиція депутата і її необхідно ставити на голосування. Вона також зазначила, що мерія отримала лист Верховної Ради в якому йдеться, що найменування органів місцевого самоврядування здійснюється від назви населеного пункту «як правило». Їй заперечив депутат Демченко, який заявив, що Закон має більшу юридичну силу ніж лист Верховної Ради й голосувати потрібно все ж за «Кропивницьку». У свою чергу міський голова Андрій Райкович заявив, що тривають суди за відміну перейменування міста.
Пропозиція за перейменування на «Кропивницьку міську раду» не набрала необхідної кількості голосів. «За» віддали свої голоси лише 16 депутатів, проти – 3, утрималися – 4, не голосували – 12.
Пропозиція фракції «БПП» провалилася взагалі. Центральноукраїнську міськраду захотіло бачити лише 4 депутати.
Пропозиція міського голови Андрія Райковича про міську раду міста Кропивницький підтримало 26 депутатів. Відсьогодні орган місцевого самоврядування перейменовано.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: